| dyanna_7195 a întrebat:

Ce intelegti voi din " text argumentativ despre conditia individului exceptional in lume "? nu stiu nici cum sa incep. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Nolkyz a răspuns:

Pai ma gandesc ca argumentarea vizeaza omul care isi depaseste conditia, si chiar despre conditia omului de geniu. Poti incepe argumentarea prin prezentarea modului cum si-au lasat amprenta de-a lungul istoriei, incepand cu antichitatea, anumite personalitati si prin ce si cum au influentat acestia. Poti face o paralela intre omul de geniu si omul ordinar aducand in discutie chiar o personalitate din literatura romana (ex: Eminescu); cum aceasta personalitate s-a remarcat prin opera lui. Si o alta paralela intre omul de geniu de acum cateva de secole si viziunea ta asupra omului de geniu din prezent/viitor.