| anonim_4396 a întrebat:

Ce licee sti`ti din Pitesti bune, si cu ce materii se intra happy
Funda

Răspuns Câştigător
| Crisis a răspuns:

Sunt din Pitesti. Nu stiu cu ce medii se intra exact, dar iti pot zice care licee sunt cele mai bune:
1. Bratianu [parca anul' trecut s-a intrat cu 9.70 la mate info engleza]
2. Zinca
3. Odobescu - se face bine chimie aici
4. Ion Barbu
5. Maria Teiuleanu [economic]
Cam astea sunt cele mai cunoscute si cele mai bune, mai sunt Dacia, Armand Calinescu [fost MIU] si altele + cele vocationale: Dinu Lipatti de arta [se face desen si muzica] si cel sportiv.

Later edit: Uita-te aici: http://www.admitereliceu.ro/institutii?judet=3