| ancuta a întrebat:

Ce limba e mai buna engleza sau franceza

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

De engleza te lovesti la tot pasul, daca nu stii engleza esti considerat "handicapatbig grin". Insa si franceza este foarte utila, si mie imi place extrem de mult, dar de cand n-am mai facut la scoala, am uitat-o aproape complet.

32 răspunsuri:
| ioana_2072 a răspuns:

Daca te-ai afla intr-o tara unde se vorbeste franceza si intalnesti numai lume care nu stie engleza...desi greu de crezut...sa vezi ce bine ti-ar prinde sa stii franceza! E vorba de circumstante, nu stii pe unde ajungi in lumea asta si cu cine ajungi sa stai de vb.Totusi engleza este limba universala si in principiu e mai util sa inveti engleza.

| daniela16 a răspuns:

Cred ca engleza pentru ca acum e cea mai vorbita, dar nu strica sa stii si franceza.si inca doua limbi straine pe langa astea doua deoarece in ziua de azi nu faci nimic daca nu stii limbi straine.bine asta daca vrei ceva de la viitorul tau fiindca gandind logic deja aceastea doua sune cunoscute de multi asa ca poti sa inveti ceva mai "nou"care nu e cunoscuta de majoritateawinking

| ingeras_4880 a răspuns:

Mai utila e engleza cred big grin... e mai populara