| chirilenco a întrebat:

Ce limba sa aleg franceza sau engleza

10 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Eu zic engleză.
De ce?
Engleza este foarte utilă, şi destul de uşor de învăţat. Şi franceza este frumoasă(eu o ador), dar nu e chia atât de utilă, şi este şi ceva mai complicată din cauza accentelor.
Acum, eu ţi-am dat doar un sfat. Rămâne ca tu să faci alegerea definitivă.
Baftă!

| MenInShadow a răspuns:

Care iti place tie mai mult si la care te descurci, si daca nu te pricepi la nici una iti recomand engleza.

| LAYILA a răspuns:

Engleza! nu toata lumea vorbeste franceza, si franceza e frumoasa "sexi" dar engleza e mai utila

| JustACuriosPerson a răspuns:

Care iti place mai mult. Daca as fi in locul tau as alege engleza, deoarece este utila, si te ajuta mult in viata.Si engleza swe vorbeste mai mult in lume(Anglia; S.U.A.; Gremania; ect.).Cu toate ca mie imi place mai mult franceza.Este alegerea ta tu hotarasti!

| LMAO a răspuns:

Daca nu esti extraterestru alege engleza e de 14, 7 ori mai usoara

| CostyMe a răspuns:

Pai alegi ce iti place mai mult si ce stii mai mult. Eu o sa aleg franceza ca parca o pricep mai bine. La engleza ma enerveaza diatezele. Sper ca te-am ajutat big grin

| deea2sabau a răspuns:

Poi care iti place tie si care-i mai usoara.Eu as zice engleza :X:X

| Diana915 a răspuns:

Engleza...deoarece este mai usoara(la pronuntie) si oricine de pe glob stie macar o propozitie in engleza...iar franceza e mult mai grea si nu este la fel de vorbita precum engleza

| alle96 a răspuns:

Engleza,categoric!

| Geanynna a răspuns:

Engleza deoarece e foarte, foarte utila