| xCissy a întrebat:

Ce materii se fac ma mate-info intensiv engleza in clasa a 9-a?
Si cate ore sunt de mate, romana, engleza etc?

Răspuns Câştigător
| Chris a răspuns:

Programul pentru profilul matematică-informatică, intensiv engleză pentru clasa a IX-a este următorul:
Limba și literatura română - 4 ore
Limba engleză - 2 ore
Limba franceză, germană, italiană - 2 ore
Matematică - 4 ore
Fizică - 3 ore
Chimie - 2 ore
Biologie - 2 ore
Istorie - 1 oră
Geografie - 1 oră
Științe socio-umane (Logică) - 1 oră
Religie - 1 oră
Educația muzicală/Educație plastică - o oră la două săptămâni, alternant
T.I.C ( Tehnologia informației și a comunicațiilor) - 2 ore
Informatică - 1 oră
Educație fizică - 1 oră.
Succes!

2 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu există mate-info intensiv engleză.
Există profilul mate-info, intensiv una dintre cele două (matematică sau informatică), sau filologie intensiv engleză/franceză.
Dacă ești la profil de matematică-informatică, vei face 6 ore de matematică cu 4 ore de informatică/ săptămână, sau invers, dacă alegi intensiv informatică.
La profil filologie intensiv engleză, vei face 2 ore de matematică/săptămână, până în clasa a XI-a (din clasa a XI-a nu vei mai face nici măcar o oră de matematică, fizică, biologie sau chimie), 5 ore de lb.română și 6 ore de lb. engleză/săptămână.
Baftă!

| TutunaruPaul a răspuns:

Stiu ca nu mai ai nevoie dar pentru cei care vor trece in a 9a le spun si eu happy
Eu am :
4 Ore de romana
4 Ore de matemtica
3 Ore de fizica
2 Ore de Engleza ( Gramatica.)
2 Ore de Literatura si Istore Engleza
2 Ore de Chimie
2 Ore de TIC
2 Ore de Biologie
2 Ore de Franceza/Germana
1 Ora de Geografie
1 Ora de Istorie
1 Ora de Religie
1 Ora de Informatica
1 Ora de Dirigentie
1 Ora de Logica
1 Ora de Sport
1 Ora de Muzica/ Desen ( Intr-o saptamana Muzica ..si in una desen)
Si teze se dau la: romana, mate, info, engleza si de ales intre chimie, biologie si fizica.