| Farcas_Alina_1979 a întrebat:

Ce medie anuala iti trebuie sa iei premiul I?
Daca pe primul semestru media mea este 8.60, ce medie mi-ar trebui in semestrul II?

Sunt foarte, foarte speriata deoarece nu prea am invatat bine. sad sad sad sad sad sad sad sad sad
Dau funda sad

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca visul/dorinta ta de a mai reusi sa obtii premiul I este irealizabil deoarece media pe semestrul II ar trebui sa fie de peste 10 ceea ce nu-i asa, este....imposibil. laughing Dar chiar si asa ar mai putea exista o minima sansa, si anume ca toti ceilalti colegi din clasa ta sa invete mai prost sau cel mult la fel de bine ca si tine. Bafta. Succes!

| deeeaqq a răspuns:

Îți distrug speranțele, nu prea ai șanse.
100% sunt mai mulți la tine în cls care au media semestrială 9.50+ sau 9+

| forlucky a răspuns:

Media ta trebuie sa fie cea mai mare din clasa poate sa fie si 10, 8.60, 9,7 ai prins ideea