| BAd-RoMaNcE a întrebat:

CE METODE STII DE COPIAT LA >>>TESTE?:::worriedbig grin

Răspuns Câştigător
| giulya85 a răspuns:

Trebuie sa va dati seama ca tara va vrea prosti. Prostii sunt mult mai usor de cotrolat!
A doua idee este ca, afara de parintii vostri nimeni nu doreste sa invatati ceva. Nu este vorba de note, ci de viata. Daca sistemul de notare din scoala va nemultumeste si considerati ca poate fi pacalit, va astept in viata reala. Va garantez ca in viata reala copiutele sunt legale/normale dar inutile.
Diplomele, atestatele, examenele, olimpiadele vor ramane in urma voastra. Singurul lucru care v-ar putea ajuta cu adevarat este stiinta si experienta acumulata.

Adica : Nu ii pasa nimanui de diplomele pe care le-ai primit. Ceea ce conteaza este stiinta/cunostintele pe care le-ai acumulat...

45 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai iti scanezi folia de la o sticla de suc, apa etc si iti scrii pe ea. Hai ceau ca v-am spus prea multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sacnezi sau faci o poza la eticheta de la o sticla de suc, apa, etc o pui pe pc o editezi in loc de incrediente scrii ce ai nevoie la valori calorice formule ai grija sa o editezi bine sa nu iasa aiure o scoti la imprimanta pe hartie lucioasa sau hartie foto la dimensiunea originala. o lipesti si voila o sticla de suc normala cu fituica inclusa laughing bine daca nu ai un prof/profa care sa fie interesata ce contine sucul laughing bafta la copiat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stai la perete scrie cu creionul pe perete dar mai jos asa in cat sa nu te vada nimeni nici macar colegii(se uita toti si te dau de gol) e vedeti voi ce faceti, oricum mie mi-a iesit faza de mai multe orii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascultati la mine faceti poze cu telefonul mobil filelor de caiet si bagati telefonunl in buzunar cand nu se uita il scoti si te uiti.La mine mergewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu am mai multe metode:1 din ele este sa scrii pe telefonul mobil si sa-l ti in penar sau in ghiozdan sau pe bank daca sti ca profu nu e dur si nu prea isi da interes. a doua e sa scrii pe banca cu creionul. o a 3-a e sa scrii fituici si sa le pui intr-un hanorac / bluza cu buzunar ca e mai usor.sau iti faci testul acasa dupa ce nu te-ai dus la ora si ai aflat exercitiile pe care le-au dat la tes.si la ora te duci frumos si le pui peste celelalte si daca ti-l da ii spui profei ca tie nu ti-a corectat-o sau nu eu dai si dupa ce le imparte la toata clasa spui ca pe ata nu a corectat-o u facand-o deja de acasaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti zic o intamplare:la franceza am dat u test din 20 cuvinte si eu eram cu fitzuica de sub foaia de test, profa l-a vazut pe unu ca copie si ia pus 2 in catalog si baiatu era de 8 9 si 10, m-a vazut iar eu am bagat-o repede in pupitru, cand sa se uite in pupitru uite ca nu o mai gasea! era in punga de viva cu capsuni din care mancase colegul meu de banca in pauza!big grin big grin big grin big grin big grin big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lipesti o guma sub banca si pe guma lipesti copiutada nu prea tare ca dupa aia nu poti sa o mai scoti si ai facut-o degeba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, de exemplu inveti si stii dar mereu trebuie sa uiti ceva de aceia mai bine sa ai ca ajutor cartea sau caietele macar sa-ti amintesticeva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste un pix cu fosfor e de foloswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu scriam fituici cu un scris cat de poate de mic dar lizibil,apoi le punea in penar si reuseam sa copiez astfel.O alta metoda totusi cam riscanta de care ma foloseam in scoala generala : imi scriam lectia cu creionul pe dosul paginii (de obicei definitii, lectii la istorie, biologie etc.) si foloseam foaia la test ori ca ciorna ori ca foaia propriu-zisa apoi scriam peste creion cu stiloul si daca era nevoie stergeam urmele de creion.Astea sunt metodele pe care le-am incercat si au mers.Bafta si voua!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

We stiu o gramada d metode d copiat. eu am doar 14 ani dar copii de farte mult timp la teste.in fn poti sa iei o sticla de mountain dew si o deslipesti d eticeheta si scrii p ea. faza e ca sticla e verde si profesorii nu pot sa vada doar daca se uita d aproape...scrii d c ai nevoie la test si. bafta eu am facut d foarte multe ori asa... daca cineva incearca sa te parasca ca ai copiat spune ca de la el ai copiat sau ca el ti-a dat s copii si scapi. bafta

| freacken a răspuns:

Ba cea mia buna metoda de copiat este sa inveti ca daca nu inveti degeaba copi asta ce inseamna ca daca te faci doctor da deci dai pentru doctor hai ca la examen faci cumva coppii dar cind iti vine pacentu pe targa ce faci scoti caietele din buzunar sau les pala sa moara...

| giulia_9525 a răspuns:

Stiu sa invat la teste si examene eu nu am copiat nici o data fratele meu la toate testele!

| anoonim_9113 a răspuns:

Cu telefonul. sau scrii fituica si o prinzi cu ace de gamalie sub bluza in partea de jos laughing merge si cu caietu pe banca, profu la catedra. daca aveti un profesor ce tine la telefon faceti rost de numarul lui de telefon si suntatil in timpu testelor pana se enerveaza si iese afara laughing

| criser1997 a răspuns:

Sunt linearele cu animalute din cereale la care se da jos foaia acolo poti ascunde fituica