| vali11 a întrebat:

STUDIU DE CAZ.Cate metode de copiat la teste cunoasteti si care sunt? Cele mai frumoase metode primeste funda.

Răspuns Câştigător
| marrie1986 a răspuns:

Intrebare: la scoala, liceu, facultate? Pentru ca in afara de facultate nu cred ca se merita sa copii. Nici la facultate nu ar trebui, dar stiu ca nu mai poti invata atat de muuullllttt, si nici nu mai ai dispozitia necesara. Iata cateva metode intalnite la facultate:
-Fituicile (Daca stii cam ce subiecte se dau, faci scurte rezumate ori scrise de mana cu scris minuscul, ori le faci la calculator si le scoti la PIM sau la imprimanta mai multe pe o pagina(adica micsorate)
- Servite- Daca stii sigur subiectele le rezolvi pe toate pe pagini ca cele pe care dai lucrarea(ai grija sa ai pix nou, sa i-l ai tot pe ala la examen), iar la final faci o fituica pe care scrii cum se cheama subiectele si a cata foaie este de la stanga la dreapta sau invers (ca sa nu stai sa le cauti prea mult)
-PIxul cu fituica se gaseste la librarii, are o foita care se roteste in jurul pixului sub un capac protector pe care o transformi in fituica
-Pixul care scrie invizibil pentru ochii profesorului si vizibil cu ajutorul aceluiasi pix(are o lumina speciala)
-Hands-free(cu sau fara fir) la care trebuie atasata neaparat persoana care sa stea sa iti dicteze, si mai trebuie sa ai multe minute sau credit pe telefon happy
-Aveam o colega in liceu care isi scria pe banca cu creionul toata materia din care dadeam examen, insa eu nu am reusit sa descifrez niciodata ce scrie.mai scria si pe palme dar asta era acum 7 ani cand nu se stiau atatea metode de copiat
Mai sunt niste pixuri in forma hexagonala pe care colegii mei lipeau cu scoci fituici scrise la calculator cu culori diferite la fiecare trei patru randuri, ca sa para un model pe pix. Evident trebuie sa ai vreo 20 de pixuri de alea la fiecare examen.
Si cam atat imi amintesc acum.

5 răspunsuri:
| CloseToYou a răspuns:

Copiatu' din memorie=invatatul big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://fituica.com/cum-sa-copiezi/
''Cele mai frumoase metode primeste'' - ce mă? Se vede că ai copiat cam mult, şi că ştii bine metodele, mai ales la gramatică...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca profu'i mai chior de felul lui, ai putea scrie pe banca...bineinteles, daca ai incredere in colegii tai, care cu siguranta vad ce facilaughing

| NicolaVlad a răspuns:

Sincer sa-ti zic mai bine ai invata...Dar am unii colegi care ar vrea sa copie, ori lipesc pe perete copiute, ori scriu pe banca(doar daca banca este deja scrisa) sau cand nu este atent profesorul mai dau un ochi in caiet laughing

| Baranka_iulia_1998 a răspuns:

Simplu! iti iei o ascutitoare colorata cu capac ( de preferat sa sa nu sa vada prin ea) si bagi acolo biletele la mine merge