| ma3stru95 a întrebat:

Care sunt cele mai bune metode cu care ati copiat(la teste)?

18 răspunsuri:
| evoke a răspuns:

Mi-am pus geaka sau.cartzile in banca...caietul la fel si cand nu se uita profa copiamwhistling
Sau... mi-am scris intr'o zi la franca ca dadeam lucrarelaughing raspunsurile ca ne'o dat sa conjugam nij verbelaughing Am pus hartia in cartea de geogra si na whistling copiam devil Am luat 10smug Ce buna is la francasmug laughing

| blue95 a răspuns:

Scrii pe hartia de pe o sticla de cola spre exemplu.si sticla o tii pe banca.Sau pui fituica sub lucrare ( cea mai buna metoda )

| Kagomitza a răspuns:

Http://www.fituica.com/ gasesti metodele clasice si cele mai des folosite:P

Răspuns utilizator avertizat
| RoxiutzaRux a răspuns:

Cu caietul in banca si bluza de trening deasupra... tocmai perfect [luam caietul "transcriam putin" apoi puneam bluza la loc]hee hee! Vreau funda!laughing

| FemeiaPaiangan a răspuns:

Cu caietul pe genunchi.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.bitpress.ro/......?/_img.php glumesc, stai linistit;)). Pai am pus caietul sub ghiozdan si cand nu se uita proful/profa il scoteam de-acolo si copiam;)). Dar cea mai buna metoda este sa scrii pe telefon, salvezi in schite si dupa ce copii o stergi(n-am incercat inca, dar n-au intrat zilele-n sac>:) );).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu niciodata nu am copiat la teste dar am auzit de la niste colegi mai mari de la mine de la scoala cateva metode de copiat:iti notezi pe o foaie normala notitele dupa care vrei sa copii, pui scoci pe inceputul foii si o lipesti de banca, iar la sfarsit pui tot scoci dar nu o lipesti, astfel vei vedea ce scrie iar cand profesorul trece pe la tine la banca tu lipesti si partea de jos, foaia se lipeste de banca in intregime si profesorul nu vede ca tu copii; iti pui caietul intre picioare pe scaun iar cand profesorul trece prin clasa tu iti starngi picioarele si nu mai vede caietul; iti scrii pe mana notitele. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-am facut fituica la calculatori, cu criterii foarte mici. Am pus fituica sub foaie si... go go golaughinglaughing.

big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calculator*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salutare! Eu scriu pe banca toata lectia si dupa ce termin,, operatiunea,, sterg.Sau imi bag in sosete niste fituici si le scot si copiez tot si daca e examen ai spun la supraveghetor ca am nevoie la baie si cand ajung la wc ai spun,, Acuma, nu intrati dupa mine in toaleta ca am si eu intimitate!happy...merge de minunatie
Dar mai sunt si alte metode noi ce le testez deocamdata.Revin cu ele!

| Snicker a răspuns:

Buna!
Poti sa iti faci o fituica si sa o bagi in penar, si zici ca iei ceva sau cauti ceva in penar si tu citesti pe fituica. Dar faza nasoala este ca nu poti sa csrii mult pe copiuta, ca, cata penarul ai!
Sau poti sa scrii pe o foaie, coala preferabil tot ce iti trebuie cu un pix cu pasta terminta. O sa se cunoasca.Eu am facut asta doar odata la o un test in care aveam de scris un comentariu. Ii ziceam profei ca am mazgalit foaia de scris si sa scot alta, adica pe aia scrisa de acasa cu pix terminat.
Altele nu mai stiu, in afara de cele obisnuite enumerate mai sus de ceilalti.Nici nu prea am copiat creca doar de dreo doua ori ca ma taiau apele sa nu ma prinda profa...asta e.
XoXo, papa

| victoria_8973 a răspuns:

Caietul sub bancA... sau mai poti intreba pe cei de alaturi happy. o buna metoda este urmatoarea: deci te intelegi cu vreo 5 colegi si cind unul din voi face un semn, altul cheama profa si o intreaba chestii de genul " pot sa scriu s sub spatiul rezervat" etc... timp in care ceilalti copiaza. dara asta merge doar pentru perioade scurte tongue

| deni a răspuns:

Mai fratilor eu am cea mai desteapta metoda...

iti scrii de acasa pe foaie toata lectia si o pui in banca in timp ce tu scrii pe foaia de pe banca aiureli...cand strange lucrarile tu le schimbi si gata ii dai foaia de acasa... si iei 10

| ma3stru95 explică:

Eu de obicei iau o foaie de la jumatatea caietului si scriu pe spatele ei laughing. merge tot timpul

| oana_6985 a răspuns:

Eu imi mai scriam cate ceva pe mana ca sa imi pot aminti mai bine de ce am inavat, dar mai faceam copiute si le bagam in penar iar penaru il tineam deschis incat sa pot citi big grin dar depinde si de profesor pentru ca sunt profesori care chiar daca te vede copiind nu iti zic nimic si alti iti iau examenul, dar eu te sfatuiesc sa inveti si sa nu ai nevoie de copiute, asa e cel mai binewinking bafta

| Larisa_5654 a răspuns:

Scrii pe mina sau te intelegi cu un coleg
sa iti dae de copiat aruncinduti o fituica pe sub masa... arunci pixul zici ca l-ai scapat si i-ai foaia. (cred ca sunt niste posibilitati)