| adelina1011 a întrebat:

Ce ore se fac la profilul estetica si igiena corpului omenesc?

1 răspuns:
| dєdєloaia a răspuns:

Ooo, sa inteleg ca vrei sa vi la profilul la care sunt eu! happy esti din alba Iulia?!

in primul rand, ca sa nu deviez de la subiect, nu e deloooc greu la acest profil, 99% placere!
in al doilea rand, se fac orele normale din gimnaziu:matematica (3h),romana(3h),chimie(2h),fizica(2h),biologie etc.
+ modulele + practica comasata
(Eu am avut pe cls a9a 7 module diferite, nu imi mai amintesc la toate denumirile lor...dar erau in genul "masaj facial, barbieritul facial si capilar, examinarea clientului etc" happy
iar in a10a coafuri de dama+barbatesti si decolorarea/vopsirea parului.

Dupa clasa a 10a vei scapa de orele de chimie&fizica si vei da un examen de trecere!

Eu trec in a 11a la acest profil si sunt foarte multumita! big grin
Succes! Si sper ca am fost de ajutor!
Funda?! :*