| Iulian906788 a întrebat:

Ce părere aveți de baietii care au unghiile cu oja semipermanenta?
Ca eu nu stiu ce sa fac, sa ma duc si eu la salon sa-mi fac si eu unghiile cu oja semipermanenta?
Da sau nu?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Parerea mea este ca asa ceva este doar pentru fete/femei. Daca si baietii incep sa faca asta e clar ca devin fete. Stai cuminte.

| fantastikul a răspuns:

E o țară liberă. Fă orice te face fericit.

| debarasator63 a răspuns:

Poti sa te duci la manichiura iar la final sa-ti faci unghiile cu un lac transparent protector.
Daca veri sa-ti dai cu oja pe ungii e strict treaba ta. Te porti cum iti place nu dupa parerea sau rautacismele altora. Bafta!

| FaraNume1245 a răspuns:

N-am o părere bună. Dacă ești bărbat, comportă-te că atare.

| Adry05 a răspuns:

Oribil... Sa te duci sa-ti ia pielitele si sa-ti dea sa zic o forma naturala unghiilor e una, da deja sa te dai cu oja e ingrozitor.

| Iulian906788 explică (pentru debarasator63):

Azi am fost la salon si mi-am facut pedichiura cu oja semipermanenta

| Iulian906788 explică (pentru Adry05):

Azi am fost la salon si mi-am facut pedichiura cu oja semipermanenta Si ba chiar vreau sa-mi pun si manichiură cu gel

| Iulian906788 explică (pentru FaraNume1245):

Ba chiar azi am fost la salon si mi-am facut pedii cu oja semipermanenta Si ba chiar ma gândeam sa-mi fac si mani

| Iulian906788 explică (pentru fantastikul):

Multumesc pentru sfat a, i am fost da mi-am facut pedichiura cu oja semipermanenta

| Iulian906788 explică (pentru FaraNume1245):

Ba chiar azi am fost la salon si mi-am facut pedichiura cu oja semipermanenta

| ceraselaa a răspuns:

Eu zic că da! Oja semi nu afectează atât de tare unghia și durează destul de mult. Plus că îmi pare mai naturală și frumoasă. Ai putea foarte bine să îți faci și de acasă unghiile cu ojă semi, un kit e chiar ieftin și îl ai o perioadă îndelungată. Oricum, ieși mai ieftin decât prețurile de la salon. Eu îmi pun singură semi și-s chiar mândră :D
Produsele le achiziționez online, de pe mai multe site-uri, dar în mare parte le iau de aici: https://www.allexpress.ro/manichiura/
Mai iau și din bazar sau piață oje și sunt la fel de bune ^_^

| Iulian906788 explică (pentru ceraselaa):

Ok multumesc