| AlinaAlbiNuTza a întrebat:

Ce parere aveti despre citatul - "Opusul dragostei nu este ura ci indiferenta".

Răspuns Câştigător
| alish a răspuns:

Hmm forte frumos spuslove struck Chiar are mare dreptate acest citat si este unul dintre cele din care nu multi trag invataturii laughing pentru ca pur si simplu nu inteleg. Pentru acele personae uite explicatiabig grin:
Citatul se refera ca atunci ca atunci cand persoana pe care o iubeai si te iubea face ceva rau/ gresit nu trebuie sa te razbuni ci sa fi indiferent cu elwinking oentru ca indiferenta doare cel mai tare :X.
:*:* Bafta

6 răspunsuri:
| alessia a răspuns:

Indiferenta doare cel mai tare.nu trebuie sa urasti o persoana, trebuie doar sa fii indiferent fata de ea.ura este doar pentru invidiosi.
pa-pa sper ca te-am ajutat.

| alaqfqafafas a răspuns:

Foarte adevarathappy

| haifisch a răspuns:

E un citat idiot. Ca doare indiferenta, asta e o treaba. Dar citatul e de-a dreptul hilar. Mere, pere si alune, curge apa-n beci.

| haifisch a răspuns:

Pisi, nu mai incerca sa descoperi tu mersul pe jos, apa calda si alte banalitati de-astea si sa le dai alta forma. Nu iti mai raci gura de pomana. Continua-ti fantasmele tale filosofice si scuteste-ne de orgasmele tale intelectuale induse de texte zarite pe o coperta de revista sau pe pagina prietenei de hi5. Si daca tot vrei sa fii megaexperta intr-ale iubirii, continua-ti periplul asta cu zambetul pe buze, dar nu mai incerca sa revolutionezi dictionarele.

| AlinaAlbiNuTza explică:

A iubi - a uri...nu asa este opusul...Cel ce a iubit o persoana nu poate spune apoi ca o uraste.persoana data spune ca uraste dar adevarul este ca se face indiferent.Astfel si se spune ca opusul dragostei este indiferenta. Iar cel ce poate spune ca opusul dragostei este ura, acela nu a iubit niciodata cu adevarat.

| mypasionareyou a răspuns:

Este total adevarat. indiferenta ucide cand nu mai e dragoste sau acea dragoste e ranita. si pentru a ura pe cineva prima data trebuie sa il iubesti.