| Ramona3k3 a întrebat:

Ce parere aveti despre facultatea de psihologie?
Se merita? E greu?

Răspuns Câştigător
| Ketch a răspuns:

Este o facultate foarte frumoasă, unde cunoști omul și te face să vezi viața altfel. În România, dacă mergi la psiholog ești considerat nebun. Și tocmai din această gândire defectuoasă meseria de psiholog nu este apreciată în România. Dacă ai de gând să mergi în altă țară după studii, îți recomand facultatea. În caz contrar, reorientează-te. Baftă!

1 răspuns:
| WaterDrop a răspuns:

Psihologia e greu daca nu`ti place si nu ai calitatile necesare pentru asa ceva.Multi p...ersoane o termina, insa doar 1 % sunt indeajuns de motivati sa faca ceva cu ea.