| ๔ღILoVeRaPღ๔ a întrebat:

Ce parere aveti despre Marilyn Manson, Rammstein, Nightwish, Alice Cooper, Slipknot?

Eu cred ca sunt super tari:X:X:X:X

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
22 răspunsuri:
| TSO7 a răspuns:

Imi plac cateva melodii de la Marilyn Manson si Rammstein dar pe ceilalti nu ii ascult deloc. Imi place rock-ul in general dar nu prea imi place cand injura sau vorbesc despre prostii...

| askman a răspuns:

Imi place foarte mult slipknot before i forget

| Medeea09 a răspuns:

Marilyn Manson, Rammstein, Nightwish sunt super...am ascultat muzica lor si e una dintre cele mai bune daca ar fi sa le dau o nota...10++ Rock-ul este o muzica extraordinara!

| RockaruL a răspuns:

Sunt cele mai tari dar le-ai copiat de la mine pentru ca suntem colegi de clasa...Am mai descoperit niste trupe super dar nu ti le spun pentru ca ma vei plagia! Tu nu stiai ce e ala rock daca nu eram eu! Tu stii despre toate formatiile astea de la mine! Nu pot sa spui ca iti plac doar dupa 3 luni de rockerism eu ascult muzica asta de la 5 ani nu ai cum sa intelegi!
Vreau ca toata lumea sa stie ca esti un plagiator si nu poti sa te dai mare rocker pentru ca tu nu ai aflat singur de nici o trupa rock...Toata experienta ta in materie de metal este furata de la mine! Pot sa iti spun ceva concret! Nu stii ce inseamna sa fii un rocker adevar pentru ca nu esti unul!

| ๔ღILoVeRaPღ๔ explică:

Rockalipse.Ma rog sa stii ca pe Slipknot si pe alice cooper ii stiam dar imi era rusine sa spun ca imi plac pentru ca acum cand aud melodiile lor aud o bufnita ma rog.Marilyn manson mi l-ai aratat tu. si rammstein sunt chiar o trupa care nu are farmec.Manson m-a plictisit.Deja m-am invatat sa il vad pe el cum saliveaza pe acolo si cum merge el asa frumos ca o baba care ii trebuie ciomag.Metallica e cea mai tare trupa rock de fapt e cam heavy-metal.Nu sunt plagiator...Deocamdata nu te-am plagiat la haine la nimic.Ai telefon diferit decat cum il am eu. Daca imi zici o trupa si o ascult si eu inseamna ca te plagiez? nu ma inseamna ca avem aceleasi gusturi.Dar mi-am dat seama ca marilyn manson e fumat face aceleasi lucruri.Nu te mai sperie nimic, Remmstein are videoclipuri porno dar mi-a placut o melodie, nici nu mai stiu cum se numea pentru ca mie nu imi place sa tin minte melodii de niste oameni care se cred mare rockeri dar ei sunt doar niste little pokemonswinking.

Asculti rock de la 5 ani? Uite sa iti zic un secret.Eu cred ca tu la 5 ani te jucai cu puta in nisip!

Si nu imi mai zice mie plagiator ca nu ai dreptul.

| ๔ღILoVeRaPღ๔ explică:

Aa da si rockalipse vreau sa iti spun ca trupele rock nu sunt "shuky" "misto" "soOpEr" "CoOl" "la-MoDa".

Ele ne transmit un mesaj!

De asta nu ai tu cum sa intelegi Rock-ul. Pentru ca nu este ca in viata de zi cu zi...El este ceva special care rar poti sa te manifesti asa cum ai vrea tu.Eu sincer ma simt ca un vis cand ascult rock dar nu manson,remmstein,alice cooper,slipknot,eu aici vorbesc de trupe adevarate cum ar fi Serj Tankian,Green Day,The killers, U2, Queen, Tokio hotel si trupa care m-am regasit in ea prin multe melodii este Nightwish.Bafta!

| ๔ღILoVeRaPღ๔ explică:

Aaaa da si mai e trupa paramore e o trupa foarte frumoasa care chiar imi da un sentiment, un fel de "goodbye dad i'm free"

| ๔ღILoVeRaPღ๔ explică:

Aaaa da si mai e trupa paramore e o trupa foarte frumoasa care chiar imi da un sentiment, un fel de "goodbye dad i'm free"

Si daca tot esti rocker "mare" ia zi la cate concerte ai fost?

| RockaruL a răspuns:

MaRiLyNManSoN.Tu mai jignit destul.sa iti zic si eu ceva.cat de prost poti sa fi sa iti pui numele marilyn manson dar sa iti pui o poza cu nightwish?

| RockaruL a răspuns:

A si apropo.Cum poti sa zici ca stiai de trupele cu tare dar iti era rusine sa recunosti? Acum spui ca nu iti mai place niciuna dar pana acum o luna ziceai ca manson e idolul tau, si sa iti mai spun ceva.tu intelegi altfel rockul, si din cate vad tu vrei sa spui ca trebuie sa iti fie rusine sa fi rocker! Si apropo nu ma lua pe mine cu ''La cate concerte ai fost?'' ca eu nu cred ca tu ai fost la vre unul.Si pot sa iti spun ca da am fost la cateva concerte de la Voltaj, ia sa vedem tu ai fost macar la vreun corcet de acest fel? Inainte sa spui asa ceva gandeste-te daca tu ai facut acel lucru! Si nu ma jucam la 5 ani cu puta in nisip ca nu eram atat de imatur ca tine!

| SandaraPark a răspuns:

Hm...eu ador deci ADOR NIGHTWISH!love strucklove strucklove struck: e formatia mea preferata! sunt de acord cu
ღRÖcкalypsë pentru. ca are dreptate.trebuie sa fi cam prost sa iti scrii marylin manson si sa iti pui poza cu nightwish.totusi,respect Tarja! Ne'a delectat cu Nemo, ne'a dus Over the hills and far away, am Ever dream impreunalaughing.am fost in dark chast of wonders etc.laughing

| ๔ღILoVeRaPღ๔ explică:

Ma rog rockalypse chiar daca eu sunt prost ca aveam manson si poza nightwish, m-am uitat la intrebarile tele si ai intrebat Cat de mult va place justin biberon? mie 99.9% RUSINE NE FACI NEAMU DE ROCKERISTI DE RAS SCHIMBATI NICKNAME-U NU IL MERITI

| BlackVeil a răspuns:

Nu-mi vine sa cred ca pui Rammstein si Tokyo Bordel in acelasi text,in aceleasi randuri...
Trupe adevarate de rock Green Day, Paramore si Tokyo Bordel? Glumesti? Cum doamne iarta-ma sa zici asa ceva, nu esti normal/a?
In primul rand Ramms+ein(4ever) este o trupa de metal industrial, Nightwish(4ever) este o trupa de metal simfonic,Slipknot-heavy metal, aceste trupe n-au ce cauta la categoria "rock", sau/si puse in aceeasi oala cu Alice Cooper(rock, hard rock) si MM...
Tokio hotel si celelalte shituri enumerate de tine si numite "rock adevarat"sunt doar niste chestii comerciale de 2 lei!
Altadata cand vrei sa mai vorbesti despre R+, Nw si Slipknot, te rog sa-ti schimbi numele cu "LoveMetal"... straight face

| BlackVeil a răspuns:

O, imi cer scuze n-am vazut "
Ele ne transmit un mesaj!"winking (deci raspunsul meu nu era pentru tine)

| ๔ღILoVeRaPღ๔ explică:

BlackVeil imi pare rau sa iti zic dar gresesti Rock-ul si heavy metal sunt in aceeasi categorie, nu stii nici macar ce e aia ROCKUL! cica iti place rammstein si nightwish foarte foarte mult dar nu intelegi ca rammstein e o trupa IDIOATA si PROSTEASCA, care nu ai ce sa ii ceri, deci (ai citit paranteza degeaba)

| RockaruL a răspuns:

Sa stii ca BlackVeil a avut dreptate...Aceste trupe sunt de Rock Metal si Death Rock.Imi ziceai mie ca nu mai sunt rocker adevarat dar tu esti? Nu poti deosebi nici genurile din aceasta muzica! App Remmstein nu e o trupa idioata! Cand o sa ajungi tu la inaltimea acelor baieti o sa iti poti permite sa deschizi gura ta mare dar deocamdata iti recomand sa taci...Tu sti ca ei exista dar ei nu stiu ca tu existi deci esti un mare zero cu "z" mare pe langa niste asemenea oameni!

| RockaruL a răspuns:

Apropo ๔ღILoVeRoCkღ๔ tu nu imi zici mie sa imi schimb niknameul si nu imi zici nici ce merit si ce nu! Si sa fim seriosi...Prima oara cand ti-am zis eu de Rammstein a doua zi ai venit la mine:"Am ascultat melodia cutare si imi place", iar a doua zi:"Rammstein=niste ratati" si la fel si cu Slipknot ai scris in intrebare ca e super tare, iar acum zici ca si aceasta trupa e ratata! Deci permitemi sa iti spun ca tu iti schimbi trupele de pe o zi pe alta si ai schimbat atatea incat nici genurile nu le mai deosebesti...si asta se vede in intrebare!

| ๔ღILoVeRaPღ๔ explică:

Sa stii ca am zis ca imi plac aceste trupe (Rammstein alice cooper slipknot) doar ca sa te simti tu bine,dar tu nu te poti prinde! Nu poti sa ai respect (tu) pentru rock pentru ca ai ascultat bieber, si nu imi zici mie ca rammstein e o mare trupa, toti din trupa aia a trecut pe la parnaie...ai dreptate nu pot sa imi deschid gura pentru ca eu nu am ajuns la puscarie,pana la urma death rock-ul tot rock e. pentru ca death(rock) tot are rock in nume deci shht, heavy metal il consider frate cu rock deci fratii mei. imi pare rau ca nu poti intelege trupele, poate intr-o zii vei fii si tu mai destept si sa nu vorbesti cand nu sti nimic.deci bafta, intelege ce ti-am scris eu

| RockaruL a răspuns:

Frate eu m-am cam plictisit sa ne tot certam...adica BlackVeil se cerata cu tine tu te certi cu mine. Daca vrei neaparat sa ramana cum zici tu...mai bine nu mai zic nimic decat sa ne certam ca prostiiwinking

| ๔ღILoVeRaPღ๔ explică:

De acord dar schimbati numele rolling on the floor zici ca esti cocalar

| RockaruL a răspuns:

Gata frate...L-am schimbat...Dar la care te refereai la asta care il am acum sau la cel de dinainte?

| ๔ღILoVeRaPღ๔ explică:

Asta de acum cu gagiku rocker rolling on the floor