| RockaruL a întrebat:

Spuneti-mi si mie va rog niste trupe de rock mai emo...In afara de Lordi, Marilyn Manson, Slipknot, Rammstein si Alice Cooper... Dau funda celor mai multe si mai bune!

12 răspunsuri:
| Aiicha a răspuns:

Emarosa,story of the year,panic at the disco,secondhand serenade,The Red Jumpsuit Apparatus,the used, my chemical romance, 30 seconds to mars,Cute Is What We Aim For,Waking Ashland, we the kings, Making Aprilwinking

| ÖpëиTPU a răspuns:

Brokencyde,dot dot curves (crunkcore),Alesana,SecondHand Serenade, My Chemical Romance, etc.etc
PennyLane fiecare asculta ce vrea.

| xDcreepy a răspuns:

Hmmmm, deci:
Evanescence
Nightwish
We Are The Fallen
Epica
Within Temptation
Tokio Hotel
cam atat...

| xDcreepy a răspuns:

Inca ceva ce am uitat: Linkin Park si Paramore

| Andreea_5022 a răspuns:

Evanescence
Tokio Hotel
Vescan
Veritasaga
Cumicu
Metallica

| PennyLane a răspuns:

Metalcore-ul, grindcore-ul, emocore-ul. Adica cele mai odioase genuri de "rock", pentru pokemonii penibili.

| PennyLane a răspuns:

@ Roxx.
Draga mea, sunt metalista pur-sange si ascult si rock. Insa tin sa te anunt ca subgenurile astea sunt penibile si atat. NU exprima nimic, sunt prostii nu pentru ca asa zic eu, ci pentru ca sunt nu sunt buni din punct de vedere muzical.
Lista ta? All hail Ozzy Osbourne, insa restul trupelor sunt pentru poseri, pe care ii sfatuiesc, ca daca nu au ureche muzicala, sa distinga metalul de aiurelile comerciale, macar sa se lase de "ruoc"... Pentru ca altfel nu pot numii muzica "emo". Fac adevarata muzica de ras, incadrandu-se singuri la categoria "rock/metal"!

| rarress a răspuns (pentru PennyLane):

Metalista pur-sange rolling on the floor hai du-te oh go on rolling on the floor) inca una care asculta linkin parca si se crede rockeritza rolling on the floor)

| PennyLane a răspuns:

@ GreeN,
Bineinteles. Nu contest! Ascultati ce vreti. Va respect parerea! Insa respectati-mi si voi mie muzica! Pur si simplu, nu mai numiti trupele "emo", "ROCK"! Nu sunt rock. Zgarie pe creier sa zici ca ar fi. Rock-ul e un gen cu istorie foarte frumoasa si nu merita sa fie insultat in halu' asta... Astea sunt trupe comerciale, care, spre deosebire de trupele adevarate metal/rock, NU vor ramane in istorie. Doar un val.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca SecondHande Serenade(emo ) si rock ar fi : Kings of Leon,Metallica,System of a down,alternosfera,kamelot,ozzy osbourne,ac/dc,skillet,The cranberries,the rasmus, hamerfall, guns n' roses

| Roxx_8537 a răspuns:

@ PennyLane:
Auzi draga, intrebarea era altawinking
Sa stii ca si noi[astia care asculta rock] ar putea sa zica si de tine ca esti o manelista sau ce draq esti =D
Daca nu'ti placeau genurile nu trebuia sa raspunzii la intrebare oh go on
Revenind la intrebare:
-Cinema Bizarre
-Paramore
-Ozzy Osbourne
-Bullet for my valentine
-Tristania
-Eye set to kill
-Children of Bodom
[trupe care le ascult eu on the phone

| SuKuLet a răspuns:

GazeTTe