| Atti12 a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele care posteaza foarte des pe retelele de socializare? Sau care mereu au impresia ca trebuie sa schimbe ceva, ba o poza noua, ba un status nou si tot asa.

10 răspunsuri:
| Endoryus a răspuns:

Nu au viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îsi bat joc de propria intimitate și nu sunt cu capul în lumea reală. Azi parcă e o adevărată modă ca tot ce faci, peste tot unde mergi, să pozezi si să postezi. Observ fenomenul snapchat (nici Facebook și restul nu-s departe) și mi se face scârbă. Parca ar fi înrobiți, serios. Tot timpul când ies din casă parcă îi obligă cineva să posteze snap, parcă ar fi obligați, "ca să nu piardă zilele". Pentru mine ar fi un coșmar, sincer.

| aumih16 a răspuns:

Pai depinde acum si cati au timp sa posteze! aia sau aia! oricum e adevarat ca nu e bine sa iti faci o obsesie! si asta inseamna ca daca postezi ceva sa o faci rar!

| mastadont a răspuns:

Părerea mea e că nu știu să-și trăiască viața, nu mai știu să se bucure de natură, de socializarea fără telefoane. Copiii din ziua de astăzi nu mai știu să joace o vați-a ascunselea ca lumea, nu mai bat mingea pentru că sunt prea ocupați să posteze pe snap.

| Anonima163333 a răspuns:

Parerea mea este ca acele persoane nu primesc destula atentie in lumea reala.

| Felissa13Eden a răspuns:

Sunt persoane foarte frustrate in sufletul lor; mereu nemultumite de cum arata, de viata pe care o au si simt nevoia sa arate oamenilor "ce fericiti sunt".
Persoanele care posteaza des de multe ori au si nevoie de atentie, sunt narcisiste, pline de valori eronate.
La cele 2 extreme se incadreaza oamenii care isi afiseaza prea mult viata online.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu am nimic cu cele care isi schimba mereu pozele si scriu statusuri, dar am ceva cu cele care distribuie incontinuu tot felul de prostii laughing

| irezistibilul a răspuns:

Aia e viata lor, traiesc in sociale. Ce sa le faci laughing
Oricum majoritatea dintre persoanele acelea care stau toata ziua la calculatoare, telefoane si nu prea ies in realitate sunt persoane timide, nesigure. Cu cat stau mai mult pe dispozitivele astea cu cat devin mai rau.

| S8N a răspuns:

Dependenta de dopamina, un lucru din pacate foarte prevalent in societatea moderna.
De multeori aceste persoane sunt exact persoanele care au o imagine de sine foarte scazuta, si care au nevoie de opinia altora pentru a se simti asigurati.

| Adry05 a răspuns:

Enervanți, nu zice nimeni să nu postezi, dar nici excesiv. mai ales alea de pun câte 10 selfie-uri pe zi...