| LordCristobal a întrebat:

Salutare TPU!
Ce parere aveti despre persoanele care isi pun poze pe retelele de socializare cand iau carnetul de conducere,cand termina o scoala sau facultate sau cei care se isi pun poze cu uniforma de jandarm, pompier sau politist?
Mie mi se pare penibil sa iti afisezi realizarile profesionale pe retelele de socializare.
Voi ce parere aveti?
Cel mai bun raspuns primeste funda.

Răspuns Câştigător
| helpforyou a răspuns:

Ei se mandresc cu aceste "realizari". Dar chiar nu este nevoie de astfel de expunri. E de prost gust. La inceputurile retelelor sociale mergea s pui astfel de poze, Deh... totu; era nou si nu stiam cu ce se mananca.

3 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

E normal sa pui poze din viata ta daca te reprezinta si vrei ca ceilalti sa te cunoasca, doar d-asta e retea SOCIALA. Ce nu vad ok e sa pui poze cu alte persoane fara acordul acestora sau sa expui imaginea locului de munca, mai ales cand vine vorba de joburi care ar trebui sa fie stimate.

Ar fi o mica-mare retea sociala in care poti comunica si pe plan profesional ( linkedin ), dar ma tem ca acolo e strict profesionala, nu ne intalnim pentru a ne gasi perechea

| Wr3nch a răspuns:

Singurii oameni care se plang de realizarile altora is cei care nu au facut nimic notabil. Restul se bucura sau nu le pasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e motivul pentru care am inchis contul de Facebook, chiar nu ma interesa viata privata a altora, mie imi placeau chestiile amuzante si aparent nu eram ca ei asa ca l-am inchis.