| BeSmart17 a întrebat:

Ce pot face pt clasa a-5-a in vacanta de vara?

6 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Sa citesti, sa faci exercitii la matematica

| SimonaCristina a răspuns:

Buna.
Ai putea citi cateva romane, pentru a te ''antrena''. happy In gimnaziu vei avea multe lecturi, deci, obisnuieste-te! In plus, iti vei dezvolta atat vocabularul, cat si cultura generala. Totodata, iti sugerez sa recapitulezi materia.
Oricum, nu uita sa te bucuri de vacanta, relaxandu-te si distrandu-te. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu te gandesti deloc la scoala si sa te bucuri de vacanta.

| Crainstorm20 a răspuns:

Esti profeosara. Atunci da-le tema de vacanta, ex: de citit carti, facut rezumat.

| neanderthalfararusine a răspuns:

Exista culegeri de vacanta.

| AndaCristine a răspuns:

Poti lua legatura cu un prieten/ o prietena care trece acum a 6 a si ii poti cere o lista cu lectura obligatorie. te va ajuta mult daca vei citi operele din timp