| Irina_9101 a întrebat:

Ce pot sa fac ca saajung stewardesa? Ce trebuie sa stiu? Si ce liceu/facultate as putea face?

4 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Să știi engleză și să arăți bine!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu conteaza facultatea, doar cunoasterea cat mai multor limbi straine si un fizic placut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa stii cateva limbi straine de baza: engleza, franceza, cred ca si germana si spaniola.
Trebuie sa urmezi un profil de filologie si o facultate de limbi straine.
Bafta!

| BuggerPlays a răspuns:

Pai ca sa ajungi stewardesa trebuie sa stii minim engleza si franceza... Iti recomand sa dai la un liceu pe profil de limbi straine