| anonim_4396 a întrebat:

Ce reprezinta cuvantul :"prietenie" pentru voi? Credeti ca ma exista prieteni adevarati in ziua de azi?
Argumetati-va raspunsul!

Răspuns Câştigător
| alx_5731 a răspuns:

Exista,dar sunt foarte greu de gasit.Multi spun ca au prieteni dar nu e asa.sadCu prietenii trebuie sa ai o relatie foarte apropiata de relatia cu parintii, poate chiar mai apropiata. Sunt foarte multi oameni care iti spun ca iti sunt prieteni si te aburesc cu chestii de genul:te voi sustine mereu, si tot asa.Cuvantul ''prietenie'' reprezinta pentru mine sentiment de simpatie, de stimă, de respect, de atașament reciproc care leagă două persoane.tongue Sper ca te-am ajutat! big hug

1 răspuns:
| anytimeanywhere a răspuns:

Un prieten este acela care este langa tine tot timpul. Iti este alaturi neconditionat.Te iubeste cu adevarat. Iubire care nu implica nimic legat de atractia fizica dintre doi oamei.Un prieten te asculta, te ajuta, te cearta, rade cu tine, plange cu tine, traieste doar prin prisma bucuriei ca te are si el la radul lui prieten.