| MorenytaShuttUp a întrebat:

Ce sa aleg? Iubitul meu sau familia mea?

11 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Cam in 9/10 cazuri, familia este varianta corecta. Asta, bineinteles, daca esti pusa in situatia de a alege. In rest, ce pot sa-ti spun, ar trebui sa existe un echilibru intre cele doua. Ar fi o greseala sa iti uiti familia sau sa nu o mai asculti dupa ce ti-ai facut un iubit si, la fel, ar fi o greseala sa tii prea mult cont de parerea mamei sau a tatalui in detrimentul iubitului, daca acestia gresesc sau au o mentalitate care lasa de dorit.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cati ani ai si ce implicatii sunt!
Daca esti minora, categoric familia!
Daca esti majora si esti in prag de maritis, alege-ti iubitul cu care iti construiesti un viitor!

| T0T a răspuns:

Depinde cine te pune să faci alegerea.

| OldSoul a răspuns:

Pai pe cine sa alegi? Pe o persoana care o cunosti de cativa ani in cel mai bun caz, sau familia care ti-a fost alaturi de cand te-ai nascut?
Eu as spune ca familia categoric.
Bine inteles, conteaza mult si varsta pe care o ai, daca ai pana in 18-20 de ani este clar ca ar trebui sa alegi familia, dupa aceasta varsta da poti sa alegi si iubitul, daca ti-a demonstrat ca merita.
Insa conteaza mult si de ce trebuie sa faci alegerea asta, este cam ciudata situatia ta.

| Xdreaper21 a răspuns:

Separate un timp de iubitu tau si de familie ca sa nu influenteze si gandeste-te bine tare
Daca ar fi sa aleg intre familie si iubita mea as alege pe iubita mea ca parintii mei ma fac de rusine si ma calca pe nervi

| GreenVoid a răspuns:

Ce intrebare tampita.De unde sa stim noi pe cine sa alegi? Cati ani ai? 16? Daca ai 16 ani nu ai ce sa alegi ca banuiesc ca stai cu familia pe care nu stii daca sa o alegi sau nuwinking Poate iubitul te calca pe gat cand se enerveaza sau poate ai tai te calca pe gat nu stiu mai multe detalii ar fi utile ca nu dam un carti.

| mnbvf a răspuns:

De ce ar trebui să alegi?

| Tpuist a răspuns:

Alege cu inima. Dar eu nu cred că trebuie să renunți la nimeni: nici la familie nici la iubit. Încearcă să împaci și capra și varza.

| g00dmorning a răspuns:

Familia ti-a fost si va fi mereu alaturi de tine.
Chiar si la 80 de ani tu vei fi fiica parintilor tai.
Ai grija ce alegi...

| magda09 a răspuns:

Familia. Este cea mai importanta. Indiferent de situație. Încearcă sa te gândești bine si sa iei o decizie care crezi ca e corecta.

| Andrra131 a răspuns:

Tu trebuie sa stii raspunsul, depinde si motivul pentru care trebuie sa alegi.