| Capșunica0522 a întrebat:

Ce să fac să nu-mi mai apară când instalez Roblox pe laptop asta: Roblox no longer supports Windows 32-bit devices. This includes Windows 7 32-bit, Windows 7 32-bit, and Windows 10 32-bit. To keep playing Roblox, please use a device that is combatible with Roblox's system requirements.
Vă rog frumos sa mă ajutați că eu nu m-am jucat nici odată Roblox pe laptop. Eu am laptop: Sony Vaio Windows 7 32-bit devices.

2 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Trebuie să-ți reinstalezi windowsul pe varianta de 64 de biți.

| Asal19 a răspuns:

Pai...Trebuie sa fie 64-bit sau Windows 10, dar din cate stiu merge si pe 7. Poti sa cauti pe google" Roblox system requirements". Gasesti acolo tot ce iti trebuie.