| ahgogogo a întrebat:

Ce sa fac sa scap de cosuri? Mi-am luat un tratament pe baza de plante impotriva cisurilor si nu a avut niciun efect din contra mi-a iritat fata si am avut mai multe probleme.Dau funda daca imi dati sfaturi privind tratamente impotriva cisurilor sau remedii naturiste(tin sa specific nu am acnee)! Dau funda!kiss

Răspuns Câştigător
| strengaritzza a răspuns:

Gălbenuş de ou
Un gălbenuş de ou, bătut bine înainte să fie aplicat pe faţă cu o pensulă cosmetică, este un tratament eficace împotriva coşurilor.
Lasă-l să se usuce şi spălă-ţi faţa după 10 minute cu apă călduţă. Repetat zilnic timp de o săptămână, acest tratament poate avea efecte excelente.

Bicarbonat de sodiu

Amestecat cu apă, bicarbonatul de sodiu devine o pastă ce te poate ajuta să scapi în mod natural de coşuri. Poţi opta pentru o mască facială completă, care se spălă cu apă călduţă după ce s-a uscat, sau poţi aplica amestecul doar pe coşurile cele mai mari.

Oţet cu sare

Un amestec de oţet cu sare de masă fină şi cu apă poate fi o altă soluţie naturală accesibilă acasă oricând. În funcţie de sensibilitatea pielii tale, poţi dilua oţetul mai mult. Nu păstra amestecul pe faţă mai mult de 5 minute, după care spălă-ţi faţa cu apă rece.

Sper ca te-am ajutat!
Seara spalate cu gelul Clearasil, iti curata tenul, iar dupa aceea da-te cu crema pentru tratamentul cosurilor Clearasil
http://www.clearasil.ro/clearasil-crem-pentru-tratamentul-courilor.php

Funda!

1 răspuns:
| trolloll a răspuns:

Http://www.sfatuiala.ro/2219-10-masti-de-fata-pentru-tenul-gras.html
Poate te ajuta si asta daca ai tenul gras