| Flynn2001 a întrebat:

Ce sa ii scriu mamei in felicitarea de Craciun?

Răspuns Câştigător
| AlleSiAtat a răspuns:

Ceva din suflet,dar ai putea sa-i scrii la inceput ca o iubesti, ca-i doresti un Craciun fericit (vesel, in armonie, plin de bucurii/alaturi de familie) apoi, ii poti scrie o poezie de Craciun de pe net sau o urare: Un inger alb p-un fulg de nea va trece azi prin casa ta si iti va spune bland, soptit: Craciun Fericit!,
Mos Craciun bate la usa, Scoate mana din manusa, Si va da din palma lui Darurile cerului; Langa brad si langa foc, Sa va umple de noroc!
Fie ca Lumina Sfanta a acestei mari sarbatori sa-ti calauzeasca pasii, sa iti aduca sanatate si fericire care sa dainuie vesnic in preajma ta. Craciun Fericitari!
Pe la colturi unii spun Ca exista MOS CRACIUN; Ca i-ai scris si c-o sa vina Sa-ti aduca-n pumni lumina; Langa brad si langa foc Sa-ti aduca mult noroc!

3 răspunsuri:
| Fulbaster a răspuns:

Cu drag, fiul tau, care te iubeste si are incredere in tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I love you, mum and a happy new year!

| LittleDropofPoison a răspuns:

rolling on the floor) ma abtin!