| magiktiesto a întrebat:

Ce scenete de iarna interesante si amuzante stiti pentru nivelul de cl 8-a?

Răspuns Câştigător
| Smiiilee a răspuns:

Pai eu sunt tot a8a si luni am facut si noi sceneta. A fost foarte frumoasa, se numeste Adevarata semnificatie a Craciunului iar personajele sunt mama, tata, bunica si copii, ei bine cu totii "se intrebau " de ce impodobim bradu, ce semnificatie are acadeaua acea cu rosu si alb etc. Cealalta clasa de a8a a facut sceneta pe care am avut-o eu in clasa a7a, si asta e foarte frumoasa. se numeste The ChristmaS Alphabet Poem.
uite aici poti vedea sceneta asta :
http://www.dltk-bible.com/alphabet-poem.htm.

1 răspuns:
| IoanaKarina23 a răspuns:

Am avut si eu ceva asemanator de facut cand am fost in clasa a 8. am facut ceva de genu ca 2 elfi coborau pe horn si puneau cadouri sub brad, dar din greseala unul din ei sparge ceva(nu mai stiu ce) si se trezec copii de aici poti sa continuii tu