| Claudia_3811 a întrebat:

Ce se face la balul bobocilor? acum intru in a 9 a! poate participa oricine?

Răspuns Câştigător
| kuzican a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa candidezi la miss/mister te poti duce sa te distrezi ( toti boboci au voie sa vina la bal, de fapt oricine isi cumpara bilet are voie sa vina, biletul nu costa mult, la mine la liceu anul trecut a costat 25 de lei).
In orice caz nu trebuie sa ratezi balul bobocilor, pentru ca e inceputul unei noi etape din viata ta, si are loc doar o data ( doar odata esti bobocbig grin)
Eu nu am vrut sa ma duc la inceput dar m-a convins colega mea de banca si m-am dus. A fost super, am dansat si m-am distrat o gramada.
Distractie placutahappy

15 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Nu conteaza ca esti inalt sau nu...conteaza prezenta. Exista o preselectie la care se poate inscrie oricine.Acolo sunt diferite probe...cum a spus si @brianna trebuie sa stii sa dansezi cat de cat bine.Si sa fii indrazneata. Apoi cei din juriu ii vor alege pe cei care sa participe si la balhappy

| danutza a răspuns:

In primul rand trebuie sa fi inald si putin chipes ...in timpul balului sunt mai multe probe cea de zi in care trebuie sa adoptzi o tinuta de zi cea sport depinde daca este si proba de originalitate iar spre sfarsit proba de seara happy

| Claudia_3811 explică:

Daca nu particip la aceste probe, pot sa particip la petrecerea de dupa? k nu as vrea sa concurez

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i adevarat, nu trebuie sa fii inalta.Trebuie sa dansezi cat de cat bine, sa treci de preselectie, sa fii degajata...indrazneata

la dans sunt cam 3 probe(rock and roll, vals si latino-astea le-am avut eu)

mai este o proba, de imaginatie

plus aceea de cultura generala(bine, de ex...cum bagi un elefant intr-un frigider laughing )

poti fii de ex miss boboc, miss dance, miss fantezie, miss popularitate...etc

plus proba de amuzament (in care esti pus sa faci tot felul de chestii si publicul rade de se prapadeste-aici de obicei esti legat la ochi)

proba de cantat(da, trebuie' sa canti)...

e fain, mai ales petrecerea de dupa, in cinstea bobocilor big grin succes daca vrei sa participi.Ramai cu multe amintiri frumoase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca poti sa mergi chiar daca nu participi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cei care au paticipat sau au o imaginatie mai bogata.imi puteti da o idee pentru proba de originalitate?worried.
in afara de dans tiganesc.rock&roll, pantomima...worried

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai na preselectie la mine... a trebuit sa. i impresionam cu ceva pe organizatori| sa iesim in evidenta cu ceva...(nu sa ai o anumita inltime sau ceva de genu.)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o intrebare. :d sunt inscrisa la miss, si nu stiu ce tinuta de zi sa adopt. adica celelalte concurente isi iau niste pantaloni si tocuri, dar eu nu as vrea tocuri pentru tinuta de zi. ce sfaturi puteti sa-mi dati? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O idee de proba de originalitate daca avetibatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da poate participa orice elev de a 9-a se dau mai multe probe cum ar fi: dansuri sh multe altele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, imi puteti spune si mie de exemplu daca vreau sa candidez pentru. miss, ce probe trebuie mai exact?
adica toate, dans, voce si alte de cultura generala si ce-ati mai zis voi?
sau sunt doar cateva:-s
tnx:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, daca vreau sa concurez ca miss trebuie sa particip la toate probele, adica popularitate, dans si toate alea sau imi aleg eu cateva? va rog raspundeti-mi! este important, vreau sa stiu daca sa particip sau nu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi (de la CNMB) avem balul peste o luna si de-abia astept. am vrut sa particip la mister dar am crezut ca nu am sanse, dar cand am vazut ce baieti au intrat la mister, luam sigur.nu mai conteaza. sper sa fie distractie maxima! papa1 va spun dupa cum a fost >boboc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa particip si nu stiu ce sa fac pentru a impresiona publicul? la proba de impresionare, imi dati niste ideei plss.tnk

apropo, acolo trebuie doar sa te distrezi, sa te simti bine, chiar daca castigi sau nu, mult succes!

| uptime a răspuns:

Daca cad la probe? mai pot sa merg?