| rrroooxxxaaannnaaa a întrebat:

Ce se face la stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Materiile de baza sunt Romana, Istoria, Engleza/Franceza/alta limba straina si materii precum Psihologie, Sociologie, Logica si Filozofie. Romana, Istoria si Engleza (sau o alta limba straina, in cazul in care esti la profil intensiv) vei avea in jur de 3-5 ore pe saptamana, plus o ora de optional in cazul limbii straine. In clasa a IX-a vei face Logica, in a X-a Psihologie, in clasa a XI-a Economie si Sociologie, iar in a XII-a Filozofie, care 2 ore pe saptamana.
Matematica si Informatica (TIC, de fapt) vei avea 2 ore pe saptamana, iar Fizica, Chimia, Biologia, Latina si Muzica le vei face doar in primii 2 ani de liceu, o ora sau doua pe saptamana.

2 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,pai,fiind un profil care se axeaza mai mult pe uman, cu siguranta vei face foarte multa istorie, limba romana[in jur de 6 ore pe saptamana], limbi straine[engleza, franceza, in jur de 3-4 ore pe saptamana]. Alte materii pe care le vei face sunt geografia si matematica[bineinteles, mai putine ore, in jur de 4 ore pe saptamana, si 2 geografie probabil].Cam astea sunt materiile de baza si de cate ori le vei avea pe saptamana, si de asemenea, vei da teza si la istoriewinking.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Istorie, logica, geografie, psihologie; cam astea sunt obiectele de baza.