| teoiioetteoiioet a întrebat:

Ce se intampla daca faci sex la varsta de 14 ani? Este bine? Care sunt avantajele si dezavantajele

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Nu exista niciun avantaj fata de varsta de 16 sau 18 ani cand maidegraba ai cu ce sa iti incepi viata sexuala.Sa incepi la 14 ani aduce numai rele.Dezavantajul enorm este posibilitatea unei sarcini, ce trebuie spus mai mult de atat? Pe locul doi sunt bolile cu transmitere sexuala si pe locul trei reputatia proasta pe care ti-o poti face in scoala, daca dai peste persoane barfitoare care afla despre viata ta intima.Ah sa nu mai zic de parinti care sigur vor fi foarte fericiti.laughing

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Faci Parkinson.

| Simpatic a răspuns:

Dezavantajul? lipsa experientei...dar cum experienta se dobandeste prin "experimentare"...
este totusi o varsta cam mica pentru a iti incepe viata sexuala, asta nu inseamna insa ca multi si multe nu o fac
mai intelept este sa faci sex peste cativa ani, sa zicem 2-3
nici sa mergi pe impunerea unor 'maicute', cele propuneri de la minim 18 ani sa faci sex sau eventual doar dupa casatoriewinking

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este bine!
In primul rand nu ai cu ce sa faci sex la anisorii astia, ca ai un cuculet mic si nedezvoltat, posibil nici sperma sa nu produci, nu mai spun ca esti total incapabil sa gandesti ce se poate intampla, de aceea este total interzis copilasilor atat de mici sa aiba sex, sub 16 ani.

| MAteiLaAjutat a răspuns:

O sa mori.