| AuRevoirSimone a întrebat:

Ce se intampla daca nu platesti o amenda RATB?

4 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Vei plati mai mult. Din cate stiu nu se poate plati impozitul pe casa daca ai amenda, figureaza acolo, dar nu stiu sigur.Deobicei daca nu o platesti la timp vei plati mai mult cum am zis.

| Casiana a răspuns:

Din cate stiu, atunci cand vei avea nevoie de ceva (un act) de la primarie, ti se va refuza pana in momentul in care iti vei plati amenda...

| oanna_7222 a răspuns:

Pai mie mi-a venit acasa amenda 2 milioane, tot nu am platit.Asta acum 2 luni. Nu am bagat de seama oricum nu mi-a mai venit nimic acasa.Depinde acum. Oricum daca te mai rpind incearca sa vbesti frumos cu ele si sa te iei in vorba... poate iti vor da drumul laughing

| AuRevoirSimone explică:

M-au dat jos cu jandarmii.deci...pe cine sa induplec?