| andavaduva a întrebat:

Ce stiti despre justin bieber vreau tot ce stiti mersi mult.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea cred asta

6 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Justin Bieber este un pusti cu o voce extraordinara care are foarte multi fani cam obsedati happy. Imi place cum canta whistling.

| thegreatgatsby a răspuns:

Tot ce stiu eu despre el :o :o :o?!?!?! Nu-mi ajung nici 200 pagini sa scriu! Daca vrei, da-mi intr-un mesaj id-ul tau si o sa fie mai usor laughing

| kiss1 a răspuns:

Justin BieberJustin Bieber s-a născut pe 1 martie 1994 în Ontario, Canada.

La vârsta de 12 ani s-a înscris într-un concurs muzical din oraş, clasându-se pe locul doi.
A învăţat singur să cânte la pian, tobe, chitară şi trompetă. La sfârşitul anului 2007, Justin şi mama lui au început să posteze videoclipuri pe YouTube pentru ca familia şi prietenii să îl asculte. Videoclipurile erau coveruri după artişti precum Usher, Chris Brown, Stevie Wonder, Justin Timberlake şi Ne-Yo.

A fost descoperit de Scooter Braun, care a devenit şi managerul său.

Albumul de debut "My World" al lui Justin Bieber a fost lansat pe 17 noiembrie 2009. Bieber a lucrat cu Usher, care apare şi în videoclipul piesei "One Time". Înaintea lansării albumului au fost promovate patru single-uri.

„One Time", „One Less Lonely Girl", „Love me" şi „Favorite Girl" au ajuns pe primele locuri în topurile din Canada dar şi din America. Acest lucru l-a facut pe Bieber singurul artist în istoria Billboard care a avut 4 single-uri după albumul de debut în Top 40 înainte ca albumul să fie lansat.

"My World" a primit critici pozitive şi a ajuns pe locul 6 în U. S Billboard Top 200, vânzând peste 137 000 de albume în prima săptămână. În mai putin de o lună după lansare, albumul a primit discul de platină în Canada iar două luni mai târziu şi în Statele Unite, vânzând peste 1 milion de exemplare.

Bieber a cântat şi pentru preşedintele Statelor Unite, Barack Obama, în 2009, la spectacolul anual de Crăciun care are loc la Casa Albă.
Pentru a îi susţine efortul, Taylor Swift l-a invitat să cânte în deschiderea concertelor pe care aceasta le-a avut în Marea Britanie.
De asemenea, Justin Bieber a fost invitat să cânte alături de alţi artişti piesa "We are the world" pentru a ajuta pe cei din Haiti afectaţi de cutremurul de 7 grade pe scara Richter care a avut loc în ianuarie 2010. El a interpretat partea de început a piesei care iniţial a fost cântată de Lionel Richie.

| カルメン a răspuns:

Justin Drew Bieber (n. 1 martie 1994) este un cântăreţ pop/R&B de origine canadiană. Şi-a început cariera profesională pe YouTube, unde a fost descoperit de Scooter Braun, care ulterior i-a devenit manager. Braun a aranjat ca Justin să-l întâlnească pe Usher la Atlanta, Georgia, ceea ce a rezultat în semnarea unui contract cu casa de discuri Island Records. Prima parte a albumului sau 'My World a debutat pe locul 6 în U. S Billboard Hot 200 şi pe locul 1 în Canadian Albums Chart. În mai puţin de o lună de la lansare, albumul a fost certificat cu platină în Canada şi în mai puţin de două luni de la lansare, a fost certificat cu platină în SUA.

Bieber este singurul artist care are toate cântecele de pe un album în topul U. S Hot 100. Bieber a fost numit cel mai mare star din 2009 de J-14, noul-venit al anului de MuchMusic, a fost listat de Celebuzz în topul 10 al vedetelor de pe Youtube şi a fost votat pe locul 5 în topul celor mai bune exemple ale anului 2009 de AOL's JSYK. Noul sau single "baby" alaturi de Ludacris reprezinta cel mai mare hit al sau, plasându-se pe locul 5 in SUA şi pe locul 3 in Canada. Cântecul ocupa poziţii fruntaşe şi în Noua Zeelandă, Australia şi Europa. Bieber a colaborat şi cu Sean Kingston pentru melodia "Eenie meenie". Cea de-a doua parte a albumului My World a fost lansată pe 23 martie 2010 şi a obţinut locul 1 în Billboard 200. La vârsta de 16 ani, Bieber este cel mai tânăr artist solo din istorie care are un album pe locul 1 în Billboard 200, după albumul lui Stevie Wonder din 1963.
Justin Bieber a trecut printr-un mic incident cu autoritatile din cauza unui prieten apropiat. Cantaretului i s-a intamplat sa fie luat si dus acasa de politie dupa ce s-a strecurat afara in toiul noptii.

Justin a povestit ca amicul sau a ramas sa doarma la el intr-o seara, prilej cu care s-au gandit ca ar fi amuzant sa plece la o mica plimbare prin intuneric.

Cei doi au iesit cu bicicletele conform planului, insa au dat nas in nas cu agentii de politie care faceau o razie in cartier. Pustii habar n-aveau ca in acea noapte avusese loc un schimb de focuri. Pentru ca era doua dimineata si strada constituia un real pericol, Justin a fost adus acasa de autoritati, dezvaluindu-se astfel rusinoasa evadare.

Artistul spune ca a fost pedepsit pentru doua luni si a suportat multa vreme consecintele, dar ca aceasta a fost cea mai mare boacana pe care le-a facut-o parintilor.(o intamplare din viata luibig grin)

| ambutisare a răspuns:

Inca o fata innebunita dupa carnatu' ala. laughing Nu cumva ii vrei si idu de mess?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Justin bieber a declarat ca ii plac tipele care nu se machiaza strident