| kitty2k a întrebat:

Ce subiecte vor fi la teză la romană clasa a 6-a semestrul 2?

3 răspunsuri:
| anapricopi76 a răspuns:

Depinde mult.Nu stiu la ce te referi.Sunt atatea subiecte posibile.

| MetalheadSatan666 a răspuns:

Valori morfologice, functii sintactice, cazuri si suta la suta o sa iti dea sa argumentezi la vreo specie sau vreo caracterizare...

| PersoanaCuCareVorbesti a răspuns:

Mie mi-a dat un text, am avut de demonstrat a acel text este o fabula, am avut de trecut un cuvant prin toate cazurile si functii sintactice invatate, chestii de-astea. Am luat 9 dar SUCCES si sa iei 10!