| anonima6699 a întrebat:

Ce tatuaje micute mi-ati recomanta?

3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Ceva care are o semnificatie pentru tine, nu un model cu care nu rezonezi si de care probabil te vei plictisi peste cativa ani. Tatuajele nu se aleg impulsiv, ci dupa o oarecare analiza si documentare. Apoi, trebuie sa te gandesti foarte serios la locul in care va fi amplasat, la salon, la profesionalismul celui care ti-l va face, la pret etc. E recomandat sa cauti mai multe saloane, sa compari portofoliile, preturile, sa vezi daca respecta masurile de igiena. Iar atunci cand te decizi asupra unui model, mai asteapta macar cateva saptamani, pentru a vedea daca ti se mai pare o idee buna sau nu sau daca ti-a venit alta idee.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Sunt probabil sute, mii de modele, dar, dacă tot vrei să îți faci, optează pentru unul semipermanent. S-ar putea, ca pe viitor, să îți dorești a renunța la el.
http://i.imgur.com/EiISyxI.jpg

| DeeaV a răspuns:

Iti recomand un tatuaj care sa insemne ceva pentru tine, nu doar o moda. te alegi cu el pentru toata viata, fa-l sa conteze.