| tpu_ank a întrebat:

Ce te doare cel mai tare?
o rana?(iti curge sange. sau te ustura.etc)
sentimental?
sufleteste?
etc?

Răspuns Câştigător
| thehope a răspuns:

Orice rana trece...mai putin cea din suflet... durerea pe care o porti in suflet te nimiceste... te faca sa fii tot mai lipsit de putere de pe o zi pe alta...

10 răspunsuri:
| Antrax a răspuns:

Mereu imi era frica sa ma arunc pe jos sa ma zgari sau ceva de genu dar cand cadeam si faceam o buba mare la picior cot etc eram cea mai fericita aveam cu ce ma lauda la prieteni ce mai vremurilaughing

| juniper a răspuns:

Cel mai tare ma doare sa imi moara cine e mai drag pe lume pentru mine, nu mi-as reveni deloc, rana se vindeca, dar sufletul foarte greu.

| dragutza a răspuns:

Ca te-ai taiat! TE DOARE si apoi iti trece, "rana" din suflet nu iti mai trece si cu timpul parca te doare si mai rau...iti vine sa inebunesti, si problema ce mai mare este ca nu exista nici un medicament pentru asta...

| Eu4EverX a răspuns:

Ranile din suflet nu se sterg niciodata!

| antonius74 a răspuns:

M-am taiat...mare lucru! O sa ma doara 5 minute, apoi astept cateva zile si-mi trece, nimeni nici nu va mai stii vreodata ca rana/zgarietura aia a existat vreodata, nici macar eu.
O rana sentimentala o voi tine minte pana la moarte si nu se vindeca singura, in cateva zile...

| Orannginna a răspuns:

Doare mai tare ce e in suflet... din pacate. Ne este dat sa trecem prin ele dar ne macina lucrurile astea pe plan sentimental. happy

| putzulica a răspuns:

Dintre ce as alege? as alege o rana fizica.big grin

| simoSTAR a răspuns:

Toate ranile dor, numai ca unele se vindeca mai usor, altele mai greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sângele se opreşte, rana se vindecă dar sufletul rămâne cu tristeţea!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna... din nou... o rana se vindeca, sangele se opreste, usturimea trece, intr-un cuvant trece... dar si o rana sufleteasca poate trece daca stii cum...nu te gandi la ce s-a intamplat...treci peste ea...gandeste-te ca vor veni alte vremuri mult mai bune si mai frumoase si vei trece peste tot ce te-a deranjat candva sau te-a facut sa suferi... te pup