| BiancaMiciu a întrebat:

Ce trebuie sa invat pentru a obtine permisul de conducere pentru 16 ani?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Adolescentii cu vartsta de 16 ani impliniti, pot conduce chiar si FARA PERMIS, insa numai anumite masini! Singurul lucru necesar pentru conducerea unui astfel de vehicul este un atestat pe care poate fi obtinut de la o scoala de soferi autorizata fara a se efectua scola de soferi si fara examinare. Pentru mai multe informatii lectureaza urmatorul material : http://www.reporterntv.ro/......ite-masini Succes!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Trebuie sa faci scoala de soferi cu un instructor, iti va da acela materialul pe care trebuie sa-l inveti.

| danutzu96 a răspuns:

Masinile care se pot conduce la 16 ani sunt mici, cu motoare foarte mici si sunt foarte scumpe + ca este foarte greu de obtinut acel atestat la noi in tara. Mai asteapta 2 ani.