| Absinth a întrebat:

Ce zodie sunteti? Credeti in zodiac?

Răspuns Câştigător
| pam_pam a răspuns:

Sunt capricorn. In zodiacul zilnic nu cred mereu, desi uneori si acela se potriveste. In schimb cand vine vorba de trasaturile specifice zodiei, mi se potrivesc in mare parte.

60 răspunsuri:
| silvia_1188 a răspuns:

Dragii mei, hai sa ne intelegem -
zodiac = cele 12 zodii, horoscop = plansa cerului (schema astrelor) calculata pe un anumit intervat temporal si pentru o anumita zodie. Horoscopul din ziare este o inselatorie pentru ca fiecare individ are o schema diferita in functie de momentul si locul nasterii, care, logic se interpreteaza diferit. Da, sunt si aspecte generale pentru o anumita zodie, dar sunt lucruri f generale. Din pacate de cele mai multe ori horoscopul este facut "dupa ureche". nu sta nimeni sa calculeze si sa interpreteze nimic, scrie fiecare ce-i vine.
Apropo, sunt balanta,
gata am tacut, lasam si pe altii