| Insurgent a întrebat:

Ceau all, imi spuneti va roog cum pot sa pun o melodia la o poza de pe hi5?
fundahappy

2 răspunsuri:
| gynutza_5762 a răspuns:

In primul rand, pentru a pune o melodie intreaga pe profilul vostru de Hi5, simpla sau care sa inceapa sa cante automat in momentul in care se incarca profilul cititi articolul acesta » De asemenea, la baza acelui articol veti gasi un link spre o modalitate de a va pune pe profil un player de muzica ce cuprinde mai multe melodii (playlist).

CUM IMI PUN O MELODIE/FILMULET DIN CALCULATOR PE HI5?

Iti faci cont si incarci melodia pe site-uri precum Youtube, Trilulilu (nu stiu sigur daca merge dar am vazut ca la "Da mai departe" este si Hi5) sau chiar OneTrueMedia unde va puteti face un film din poze si clipuri lipindu-le la un loc si aplicandu-le tot felul de efecte deosebite. Pe urma doar luati codul de la fisierul vostru la fel ca la oricare altul.

CUM POT SA IMI PUN UN FILMULET IN PROFIL?

Cel mai bine este sa intrati pe Youtube.com si sa cautati filmuletul pe care vreti sa il introduceti in profilul vostru de hi5, fie el un videoclip cu muzica sau orice altceva. Pe acest site se gasesc filmulete cu aproape orice doriti. Trebuie doar sa cautati clipul pe care il doriti si cand ajungeti in pagina in care il vedeti, va uitati in dreapta si veti observa un cod embed care incepe cu "object width…". Ii dati copy-paste in profilul vostru in sectiunea "Despre mine" sau mai indicat, in cea de "Interese".

CUM POT STERGE MUZICA DE FUNDAL DIN PROFILUL MEU?

Muzica poate sa provina si din aplicatiile instalate pe profil sau din widget-uri, de la Rockyou in special caz in care trebuie sa le editezi in asa fel incat sa renunti la muzica respectiva sau sa le stergi cu totul.

fundita?

| RaLuCa_7165 a răspuns:

Cauti melodia pe trilulilu sau youtube si jos in dreapta sub melodie trebuie sa scrie embed, uh apesi pe acel buton(embed)si mai jos o sa-ti apara un cod, copy codul si ii dai paste la comm sau descriere.