| Insurgent a întrebat:

Ceau! imi puteti spune plzz nume de filme de genul stapanul inelelor si din astea interesante, dar nu foarte sf, de actiune, aventura...

Cele mai fayne primesc funda

2 răspunsuri:
| Anelisse a răspuns:

Troia.eu l-am vazut si m-a impresionat.bine eu l-am vazut pentru sc. dar mi-a lasat o parere buna.este genul mitologie, piciorul lui ahile, actiune... dar mai bine te las sa descoperi sghappy

| Ady00pk a răspuns:

Poti incerca recomandarile lui claudiu10 :)
300;

Alexander;

All the Queen's Men;

Merlin and the War of the Dragons;

Amen;

Apocalypse Now;

Battle of Britain;

Battle Cry;

Filmele cu Napoleon Bonaparte;

Enemy at the Gates;

Lawrence of Arabia;

La Battaglia di Algeri;

Kingdom of Heaven;

E un film cu dacii si romanii tot asa cu lupte( http://www.cinemarx.ro/filme/Dacii-Dacii-69038.html )

La grande illusion;

Sa nu uitam de SPARTACUS;

Mai poti cauta si Gladiatorii...sau Piratii din caraibe