| costyn162 a întrebat:

Cel mai bun artist roman in 2009:
-Andra
-Anda Adam
-Alex
-Puya
-Inna
-Dan Balan
-Blaxy girls
-Andreea Banica
-Akcent
-Andreea Balan
-Smiley
-Elena Gheorghe
-Voltaj
-Mihai Traistariu
-Loredana Groza
-Connect-r
-Morandi

Va rog frumos, din toate propunerile postate, va rog frumos alegeti un singur artist pe care sa il desemnati ca fiind cel mai bun in anul 2009.

Răspuns Câştigător
| Klara a răspuns:

Andra - a fost apreciata in fiecare an de catre public, nu a dat cu bata-n balta ca alti artisti si s-a mentinut sus.

Anda Adam - nu prea am vazut-o la tv, dar am ramas masca cand i-am vazut noua freza straight face

Alex - anul trecut si acum 2 sau 3 ani cand era cu cantecul ala cu camasha...in 2009 a avut si el succes dar nu asa mare.

Puya - in mod sigur artistul anului. I-a devastat si pe Paraziti si pe Puya. Undeva in Balcani, Sus pe Bar si Change sunt hituri ...pe culmi inalte in topuri:d

Inna - a adus un aer international muzicii romanesti care devenea banala daca n-ar fi fost ea. Cu siguranta si Inna poate fi considerata ca artista a anului.

Dan Balan - anul trecut el a fost artistul anului.

Blaxy Girls - intr-adevar au avut mult succes cu Dear Mama, dar nu le-am mai vazut de-atunci.

Andreea Banica - anul asta a nascut, s-a ocupat de familie, cu muzica n-a prea avut treaba.

Akcent - n-au intrecut succesul Innei

Andreea Balan - nimic straight face

Smiley - mie imi e simpatic baiatul, si a avut destul succes cu melodia aia cu datoria la stat, dar nu merita titlul de artist al anului.

Elena - bravo ei, a avut mult succes. Cu albumul de muzica machedoanca, cu piesa aia "Balkan Girls" dar dupa ce a dat-o in bara la Eurovision, nu prea a mai avut ea succes.

Voltaj - naspa, ca de fiecare data.

Mihaita - ne-a adus pe culmi inalte in 2006, atunci chiar a fost artistul anului, dar acum...nimic deosebit. Poate doar scandalul cu Tarkiii.

Lori - cu tiganimea ei. Nu mi s-a parut prea deosebita anul asta.

Connect-r -nici atat.

Morandi - a ramas Moga in pana de inspiratie, anul asta chiar au fost seci.

In concluzie Puya si Inna, dar avand in vedere ca Inna ne-a facut celebri si peste hotare, o desemnez pe ea artista anuluihappy

38 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Inna

| dulc3'maria a răspuns:

Puyalove struck

| daii a răspuns:

Andra

by daiiwinking

| Emeraude a răspuns:

Hmm, as avea doi artisti asa ca am de gand sa fac o dezbatere publica big grin. In primul rand, optez pentru Elena Gheorghe, nu-mi place deloc muzica pe care o canta & so on, dar pentru ca a mers la Eurovision anul acesta si i-a facut fata, merita o sansa; a doua varianta ar fi Dan Balan (btw, Chica Bomb sucks) care a reusit sa aduca in prim-plan niste melodii destul de dragute, si mai ales... cerute, mai ales peste ocean.
Nu stiu pe care dintre ei l-as alege... dar sa zicem ca ii dau votul lui Dan Balan, so yea... Dan Balan ramane, a avut mai mult succes. laughing
Cat despre Inna...imi pare foarte rau ca am ajuns sa ne facem "cunoscuti" tocmai cu non-valori de genulsad.

| daniDeeDee a răspuns:

Merg pe Alex Velea.

| AndreeaSiAndra a răspuns:

Puya

elena gheorghe s-a facut de ras

| Butsilee a răspuns:

Connect-R Si morandi si voltaj thinking mai multi si andrachatterbox

| broscutsaaa a răspuns:

Dan Balan, cu siguranta. happy

| moonY a răspuns:

astia's artisti?

| deea_1980 a răspuns:

Puya

| Bia:X a răspuns:

Andra

| hiphopbeatz a răspuns:

And your point is what? te ajutam cu ce?

artists.umm.Smiley.

restul' se schimba dupa cum se schimba vantul.Inna are 5 melodii care au acelalesi negative.connect-r cant cu guta, house si hip-hop[strut si prefacut]

imi cer scuze sa te anunt dar voltaj nu este un artist ci o trupa. iar akcent nici atat.

peacepeace sign

| Kqzu97 a răspuns:

Dan Balan.sad De ce nu ai pus si David Deejay?

| cristina4love a răspuns:

Voltaj

| adi4ever a răspuns:

Inna

| Aries90 a răspuns:

Voltaj sau Puya.

| den a răspuns:

Artista in adevaratul sens al cuvantului cred ca e Andra, dar ca si vanzari si piese cerute cred a Inna.

| betty17 a răspuns:

Andra feminin, dan balan masculin

succes

| noname_6708 a răspuns:

Andralove struck

| anda1313 a răspuns:

Connect-r

| dororai a răspuns:

Mircea Baniciu.

| Deeza a răspuns:

Inna

| Gabrielle a răspuns:

Andrahappylove struck De ce? Pentru ca are cea mai buna voce din Romania si pentru care niste melodii absolut incantatoarelove struck

| milliondollarslover a răspuns:

Dan Balan a avut un succes enorm.

| Sorin_8158 a răspuns:

Dan Balanbig grin Cica boom trrrRrr cica bomm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andrahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce mai stiu eu de Romania si muzica de aici... Dan Balan ramane cel mai bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blaxy Girls! love struck