| L ι ѕѕ є η α ☮ a întrebat:

Cele mai frumoase texte/mesaje sms/statusuri/glume/citate aici! happy Let's Start. Promit sa votez fiecare raspuns. Si cel mai bun, Fundita`happy!

22 răspunsuri:
| ellabutterfly a răspuns:

In toate povestile de dragoste exista intotdeauna ceva care ne apropie de eternitate si de esenta vietii, pentru ca povestile de dragoste contin toate tainele lumii. – Paulo Coelho

Iubeste putin cel ce poate spune prin cuvinte cat iubeste.

Sa nu plangi niciodata dupa ceva ce te face sa plangi...doar atunci cand ai pierdut ceva frumos merita sa versi lacrimi de parere de rau.

Pentru lume sunt doar cineva... dar pentru cineva sunt lumea toata.

Oricine poate fi politicos cu un rege. Trebuie insa, sa fi un om deosebit pentru a fi politicos cu cersetorii.

Trista dar vie...si cea din urma conteaza.

Daca noi nu ne facem viata frumoasa nimeni nu ne-o face.Sunt fericita :X

Ne-am cunoaste mai bine intre noi daca nu am incerca mereu sa ne situam pe picior de superioritate unii fata de altii

Fii bun mai ales cu oamenii rai... ei au cea mai mare nevoie de bunatate.

Nu cauta sa fi un om de succes ci un om de valoare.

Dragostea e ca un zambet.Niciodata nu are valoare daca nu o daruiesti.

Plangem nenorocirile dusmanilor nostri mai degraba din orgoliu decat din bunatate; spre a-i face sa simta ca stam deasupra lor, le dam semne de mila.

Ce minunat e ca nimeni nu trebuie sa astepte cand vrea sa inceapa sa faca lumea un loc mai bun.

In definitiv, nu anii din viata sunt cei care conteaza, ci viata din anii tai.

Am invatat ca poti continua inca mult timp dupa ce ai spus ca nu mai poti.Am invatat ca indiferent cat de mult suferi...Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta.

Multi pierd micile bucurii asteptand marea fericire

Exista o forma de fericire care consta strict in absenta nefericirii. E ceea ce se vede si in panzele impresionistilor unde lumina amiezii dematerializeaza parca totul si face ca, din vesnicie, sa conteze doar clipa.

Cineva care iubeste nu are nevoie de un pretext sau o sarbatoare pentru a face persoana iubita fericita.Pt el/ea orice zi este speciala si fiecare clipa este o sarbatoare.

Fericirea nu este o destinatie, nu exista un moment, un punct al fericirii de atins. Adevarata fericire consta in optimism

Cea mai mare suferinta sau dezamagire ti-o pot provoca pers dragi sau prietenii pentru ca de la ei te astepti mai putin
O "pace" continua nu iti va mai aduce niciodata zambetul pe buze.insa dupa ce ai vazut atrocitatile"razboiului" pana si un simplu si banal rasarit de soare iti va umple sufletul de bucurie!

In viata nimeni nu traieste din sufletul altuia...ci fiecare din sufletul lui.

Dragostea poate uneori sa fie magie. Dar magia poate fi uneori… doar o iluzie.

Dragostea nu pune întrebari, deoarece, daca începem sa gândim, începe sa ne fie frica. E o frica inexplicabila, nu poate fi exprimata prin cuvinte. De aceea nu întrebi, faci.

Este cu neputinta sa fi sincer cu ceilalti pana nu ai invatat sa fi sincer cu tine insuti.

Cel mai dureros sentiment este sa te simti in plus acolo unde candva ai insemnat totul.

Pe masura ce crestem descoperim ca pana si persoana care nu trebuia sa te dezamageasca vreodata, probabil o va face.

Am invatat ca un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice.

Omul nu se naste pentru a fi fericit. Omul îsi cumpara fericirea si o cumpara numai cu pretul suferintei. Aici nu e vorba de nicio nedreptate...

Omul strica lucrurile mult mai mult cu cuvintele decât cu tacerea.

Cel mai mare pacat fata de oameni nu este ura...ci indiferenta fata de ei.Indiferenta este esenta inumanitatii.

A suferi este modul suprem de a lua lumea în serios. Cu cât creste însa suferinta, cu atât învatam mai mult ca lumea nu merita s-o luam în serios

Mi-am distrus toti dusmanii, facandu-i prietenii mei, prin iertare.

Uratenia este, intr-un fel, superioara frumusetii pentru ca dureaza.

Poate ca n-am trait în propriul meu corp; poate ca am trait viata altora... Viata mea este o viata facuta din toate vietile.

Egoistul se priveste ca ultim scop al Creatiunii: s-ar astepta ca în clipa mortii sale sa fie sfârsitul lumii.

Viitorul apartine celor care cred in frumusetea propriilor vise

Cand simti ca viata nu are niciun rost, gandeste-te la cei care mai au doar o zi de trait.

| JoJo a răspuns:

"Scopul unei glume nu este de a degrada fiinta umana, ci doar sa-i reaminteasca ca este deja degradata." [George Orwell]
"Lacrimile sunt cuvintele pe care inima nu le poate exprima"
"Loneliness and feeling of being unwanted is the most terrible poverty"
"Cand eram mic... vroiam sa ma fac Dumnezeu. Dar nu realizam cat de greu este sa iubesti si sa fii intotdeauna singur."
"Smile, even if it`s a sad smile, because sadder than a sad smile is the sadness of not knowing how to smile."
"Modestia este singura stralucire pe care ne este ingaduit sa o adaugam gloriei"
"Un optimist vede deja cicatricea de deasupra ranii.Pesimistul inca vede rana sub cicatrice." [Ernst Schroder]
"Ce este un pesimist? Un optimist bine informat" [Grigore Moisil]
"Sa nu-ti fie frica de perfectiune.Niciodata nu o sa o atingi." [Salvador Dali]
Fericirea oamenilor este asemenea unui desen abia schitat, trei stersaturi cu un burete ud si s-a terminat cu desenul...
Un prieten adevarat iti stie slabiciunile, dar iti arata calitatile, iti simte temerile, dar iti intareste credinta, iti cunoaste ingrijorarile, dar iti elibereaza spiritul, iti recunoaste defectele, dar iti subliniaza posibilitatilehappy
Chiar si cei mai puternici oameni au nevoie de prieteni! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa vezi:intr-o zi ma hotarasc sa merg si eu la biserica, cand. ce vad? o baba cu o tigara in mana...Sa-mi cada berea din mana, nu alta! laughing Asta e status, cica...

| rsn13 a răspuns:

In speranta ca nu esti politist: Un politist vroia sa puna un panou pentru dovezi pe perete si se chinuia sa bata cuiul cu floarea spre perete. A facut peretele zdrente si cand vine sefu' zice: Ba da prost mai esti ba. Tu nu vezi ca acest cui e pentru peretele celalalt? (scuze pentru exprimarea prea elevata pentru un policeman dar am vrut sa evit o cacofonie big grin )

| Luori a răspuns:

Iti scriu ce este la hi5`ul meu si este scris din mintea mea. :
"»am invatat ca oricat de mult ti-ai dori sa nu se termine. intr-un sfarsit se va termina;( niciodata s`ar putea sa vina mai repede decat ai crede si pentru totde∂un∂ s`ar putea s∂ dureze mult mai putin decat ai crezut.
Iubire∂ ∂dev∂rat∂ este o singura data in viata. am gasit`o si am pierdut`o;]Si asta pentru ca exista lucruri in viata care nu se pot recupera:
- o piatra, dupa ce ai aruncat-o;
- o vorba, dupa ce ai spus-o;
- o sansa, dupa ce ai ratat-o;
- timpul, dupa ce a trecut;
- iubirea, dupa ce ai pierdut-o.
Daca il iubesti si il faci sa sufere,. da`i drumul.]ბ გ დ ხ ჯãvem timp sa regretam c-ãm gresit si sa gresim din nou.Stiu cã nu conteaza CE ai in viãtã
Ci PE CINE ãi! ॆ े ैдm invãtãt ca oricum ai taiã
Orice Łucru are doua fete. ┘┌ Trebuie. sã te desparti de cei dr∂gi cu cuvinte c∂lde
S-∂r pute∂ sa ₣ie uŁtim∂ oara c∂nd ii vezi[] eu nu ∂m f∂cut asa la singur∂ perso∂na Ła c∂re ãm tinut[]≡ ▄ Ắm invat∂t ca sunt oameni c∂re te iubesc
Dar nu stiu s-o arate.◊ ◦Ắm invatat ca indi₣erent cat de bun iti este un prieten
Oricum te va rani din cand in cand. de aceea nu trebuie sa ai incredere totala.[]pentru mine e prea tarziu[]«·´º´·•[•Ắm invatat ca trebuie sa il ierti pentru asta =D
Mai ales, Am invatat ca indiƒerent cat de muŁt suƒeri,
Lumea nu se va oprĺ in ℓoc pentru durerea ta;( Ắm invatat ca doĺ oameni pot privi aceℓasi lucru Si pot vedea ceva totaℓ diƒerĺt []daca nu era acum, atunci se intampℓa mai tarziu ši era muℓt mai greu sad []sick< Ắm invatat ca scrisu`, ca ši vorbitu` poate liništi durerile sufℓetešti

| death a răspuns:

"Dumnezeu este mort". (F. Nietzsche)
"Nietzsche este mort". (Dumnezeu)

"Nici o faptă bună nu rămâne nepedepsită"

"Moldova este la sud de Munţii Carpaţi" (O profă deşteaptă de istorie)

"E stăpânul fără margini peste marginile lumii" (Mihai Eminescu)

"Cei ce intraţi aici, lăsaţi orice speranţă" (Dante Alighieri)

"Suntem în rahat până la gât şi nivelul rahatului creşte" (Senatorul Constantin Cibu)

| andreiboicu a răspuns:

Cica era un copil care ii cerea lui taica-su 5lei si ii zice :
- Tata da-mi si mie 5 lei
-Cat? 4 lei? ce sa faci cu 3? nu-ti ajunge 2? ia de aicea 1laughing)

| vyo a răspuns:

Cea mai buna gluma este ca dai fundita si noi trebuie sa ne strufocam sa iti raspundem la intrebare cand poti gasi foarte multe site-uri cu citate, glume, bancuti etc.

| alinna_1696 a răspuns:

Telefonul il strang Cu obsesie in mana Nu stiu cum sa fac sa te sun Dar simt ca totul e degeaba Este fara rost Si stiu ca ziua asta Imi va merge prost

Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Priveste viata cu ochi de invingator si ai sa vezi cat e de frumoasa!

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist.

Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi! pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa.

Am pornit la drum pur precum lumina. Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina cautand iubirea si stima.Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima

orice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste. dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l doresc

Zambeste chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi

Lumea asta te distruge, Te induce in eroare, Fura tot si apoi fuge, Te raneste si te doare!

Privesc in urma mea, vad, oameni razand Lacrimile sunt, parca sbulberate de vant Cand plang, ma rog la Dumnezeu, mereu Si-L intreb:"Oare, nu Vezi ce vad si eu?

Sunshine, I can call you my baby boy

Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita. Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite

15 ani, te plimbai pe role seara toti se uitau mirati la cum te dezbraca vara ca erai tot ce esti si acum doar ca putin mai mica, fara pic de experienta dar si fara pic de frica.

Nu cer iertare nimanui.Ma iert eu insami, sper ca exista un iad si pentru cei buni.

Îmi place să adorm lângă tine,
Şi să simt cum dormi lângă mine.
Îmi place să te sărut,
Şi să simt buzele tale aproape de ale mele.
Îmi place să mă trezesc lângă tine,
Şi să văd cum te trezeşti lângă mine.
Îmi place să te sărut,
Să te îmbrăţisez, să te iubesc

Stii ca as vrea sa te vad in fiecare zi
Ca ma gandesc la tine si nu imi doresc
Sa gresesc sa te fac sa suferi ar fi nefiresc
Si chiar de nu vreau sa te supar cumva
Mi-e teama ca as putea sa te pierd candva

Dac-ar fi sa am tot, ce ar putea avea cineva tot nu pot renunta,
Tot n-ar fi de-ajuns, tot ce am de spus
E ca fara tine pentru mine totul e nimic

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se zice ca prietenii iti vor binele, asa ca nu'i lasa sa ti
l iawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oooo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, eu cred ca in viata poti face orice daca vrei cu adevarat.la orice intrebare exista raspuns. orice om este special.chiar si orice lucru banal.chiar daca 2 oameni pivesc un tablou de arta si vad acelasi lucru sunt diferiti.ai putea spune ca multi oameni seamana in totalitate ai putea spune ca fac exact acelasi lucru si gandesc exact la fel sunt dif.

Dragostea, ai putea spune ca nu o poti explica in cuvinte.insa atunci, la ce folosesc cuvintele? nu sunt oare ele pentru a te exprima? multi explica un lucru gresit iar majoritatea oamenilor sunt de acord in totalitate.

o piatra aruncata. o poti recupera daca o cauti.insa se intampla sa dai peste ea de atatea ori si sa nu iti dai seama

un cuvant cu care poate ai distrus sperante.il poti recupera prin al cuvant.

o sansa care crezi ca o ai 1 data in viata.pentru orice lucru exista a 2 a sansa. poate chiar mult mai multe insa nu ne dam seama.

timpul pierdut.il poti recupera in timpul care inca nu a venit(viitor)

dragostea. o poti recupera intotdeauna.insa, doar daca este dragoste adevarata

daca aveti vreo intrebare sau vreti sfatul meu...id: paul_xzx0

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

| ioana_9243 a răspuns:

Pai cauta si u pe net si gasesti tot felul de texte, mesaje etc

| KatelynSkate a răspuns:

M-ai iubit la fel de mult pe cat te-am facut sa suferi, mama scumpa, si dorul tau de mine inca e prea mare ca sa poata fi potolit. Dar nu fi suparata mama draga, cand vei avea nevoie de mine voi alerga spre tine fara zabava si iti promit ca intr-o zi iti voi alunga singuratatea pentru totdeauna cand iti voi aduce nepoteii sa ai grija de ei asa cum stiu ca iti doresti.

Te iubesc mama si ma gandesc mereu la tine….

Mama, muntii ninsi imi aduc mereu aminte de tine, la fel ca tie crestetul lor a ajuns atat de sus incat a ramas nins pentru totdeauna, si putini oameni pot ajunge acolo.

Atat de sus te-au inaltat virtutile si dragostea ta netarmuita atat de jos te cufunda durerile batranetii si imi doresc atat de mult ca iubirea noastra, a dragilor tai copii, si a celor multi care iti sunt aproape, sa-ti aduca alinare.

Tu ne-ai ingrijit destul mama draga, acum e randul nostru sa te ocrotim pe tine, odihneste-te si si lasa-ne pe noi sa ne ingrijim de greutatile vietii.

Te iubim mult …

Au trecut anii peste tine mama ca ninsorile peste munti si ai ajuns acum acolo sus unde zapezile nu se mai topesc si parul tau ramane nins. Esti mareata ca muntii acum si in tine ne avem izvoarele noi toti copii tai, asta vrem sa-ti aduc aminte atunci cand regreti ca am ajuns departe de tine.

Ne v-om intoarce mereu la izvorul dragostei noastre, ne v-om intoarce mereu la tine scumpa mama, pentru ca tie iti datoram totul.

Te iubim mult…

Mama, ce-as putea sa-ti daruiesc de ziua ta cand nimic din lumea asta nu poate rasplatii dragostea ta, nimic nu m-ar putea rascumpara de la tine. Eu nu vreau sa ma rascumpar eu doresc sa iti raman datorpentru tot restul vietii, pentru tot restul vietii sa ma straduiesc sa-ti rasplatesc iubirea…

Mama, de ziua ta iti ofer cadou aceasta carte cu poezii de dragoste pentru ca dragostea e cel mai scump si mai frumos cadou pe care mil-ai facut si tu cu atata generozitate.

Te iubesc mult….

Mama cand eram copii te rugai cu noi la Dumnezeu sa ne trimita ingerii care sa ne ocroteasca si sa ne ajute sa crestem mari si frumosi.

Iti multumim mult mama draga, ingerasii tai ne-au ajutata sa crestem mari si frumosi si acum ne rugam si noi Domnului sa-ti trimita ingeri sa te ocroteasca si sa te tina sanatoasa.

Te iubim mult…

Acesta este mesajul meu de dragoste pentru tine, mama mea scumpa, sa te mai poti oprii din mumnca din cand in cand, ca sa citesti aceasta carte cu poezii de dragoste scrisa numai pentru tine.

Sa fii la fel de iubita cum sunt si eu…

Mama daca m-ai fi facut poet ti-as fi scris eu toate poeziile astea de dragoste numai pentru tine.

Dar nu conteaza ce m-ai facut, orice as fi ajuns eu te-as fi iubit la fel de mult… chiar de m-ai fi facut fata.

Poezii si dragoste, multa dragoste, pentru mama…

Mama bucura-te pentru ca cu cat creste varsta cu atat creste si dragostea mea pentru tine.

Viata mea e frumoasa si datorita tie mama, iti multumesc si iti promit ca n-am sa iti raman dator si n-am sa te dezamagesc…

Cineva te iubeste si va avea grija de tine mereu…

| EmmaAwwrr a răspuns:

Te ursc dar intr-un fel eu mai simt ceva pentru tine. Cum pot sa iti dovedesc?

| megaalwx2 a răspuns:

Am eu un banc:un om beat pleaca de la carciuma vede o groapa striga in ea du-te naibi nu aude ecoul, a doua zi la fel, iar a treia zi cand vrea sa strige cade in groapa prinde ecoul striga ajutor si ecoul du-te naibi

| Blobby_Bobby_1995 a răspuns:

Tristetea este doar un sentiment fals, el trece si vine dar ranile raman pentru totdeauna.

Iubirea te face sa plutesti printre nori dar nu se stie niciodata cine ti-ar putea distruge acel sentiment.

Mi-as dori ca mereu sa imi fi alaturi dar tu ma indepartezi usor de tine.

Mereu imi ascund suferinta dupa un zambet, dar niciodata nu vei stii cum sunt pe interior.

Sufletul uman este foarte complex, daca nu stii cum sa te comporti cu el se sfasie.

Nici nu stii cat de repede imi bate inima cand sunt in preajma ta.

PS: sper sa iti placa, eu le-am scris