| Raluu01 a întrebat:

:* As dori poezii, texte, statusuri, citate, orice pentru "surori". Adica pentru cineva care e ca o sora.

7 răspunsuri:
| Sabìŋaaa a răspuns:

Mama nu ne-a facut surori pentru ca a stiut ca vom fi cele mai bune prietene! >; d

| daniella9805 a răspuns:

Http://www.lipiciosii.ro/? do=Forum&cat=2&topic=10838&page=1

| adelinaalexandra a răspuns:

>>♥De fiecare data cand iti voi vorbi urat,cand ma voi supara aiurea, cand
nu o sa vreau sa te ascult…sa.ti amintesti ca totusi, prietenia noastra
nu.i formata din simple cuvinte. ♥

> Daca mama nu ne-a facut surori a stiut de ce.pentru ca Dumnezeu ne-a facut cele mai bune prietene!>•

N`am averi. am doar prieteni. Care ma` suna` sa`mi spuna : " Ai grija` de tine, bah`, te pup, noapte` buna! •

>Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată. >

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau!>

Totu`i mai usor atunci cand sunt cu ei,
Doar cu ei, cu prietenii mei
Ii numar pe degete ca sunt putini ca ei
Raman cu ei, cu prietenii mei>

Doamne, cum as putea sa-ti multumesc
Pentru prietenii pe care mi i`ai dat
Oare lor as putea sa le multumesc
ca-mi sunt prieteni cu adevarat

| adelinaalexandra a răspuns:

Stie sa`mi fie prietena fara sa fi facut cursuri speciale!

Noii`2`am`facuut`un`legamant` Cat`voom`traii`pe`pamanth`
Nimenii`sa`nu`ne`desparthaa` Nikiodataa`niciodata

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile

Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe. Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte. Te Iubesc Si Punct!

Ea ma iubeste, ea ma`ntelege! Ea e sora mea si mi`o dovedeste! Te iubesccc

Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor

Prietenii sunt ca stelele: intotdeauna alaturi de tine, nu conteaza cat de departe esti

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine

Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei

✿ Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. ✿

✿ O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. ✿

orikE ar fi. Orice ne Ar opRi.noi ne lOm de Mana si zamBind inainte PasiM...

Si cand impreuna beam.si cand fostul iL inseLam...O facem imprEuna...Fiindk suntem ceLE mAI BunE

Desi am trecut prin multe suntem inca *PRIETENE* pentru ca nu poti sa cazi cand tii pe cineva de *MANA*! ♥Te iubesc♥!""

| adelinaalexandra a răspuns:

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine

Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei

✿ Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. ✿

✿ O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. ✿

orkE ar fi. Orke ne Ar opRi.noi ne lOm de Mana si zamBind inainte PasiM...

Si cand impreuNa beam.si cand fostul iL inseLam...O facem imprEuna...Fink suntem ceLE mAI BunE

Desi am trecut prin multe suntem inca *PRIETENE* pentru ca nu poti sa cazi cand tii pe cineva de *MANA*! ♥Te iubesc♥!""

Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor

Prietenii sunt ca stelele: intotdeauna alaturi de tine, nu conteaza cat de departe esti

Stie sa`mi fie prietena fara sa fi facut cursuri speciale!

Prietenii falsi sunt exact ca buruienile, ii intalnesti la tot pasul

Noii`2`am`facuut`un`legamant` Cat`voom`traii`pe`pamanth`
Nimenii`sa`nu`ne`desparthaa` Nikiodataa`niciodata

Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare...

Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile

Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe. Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte. Te Iubesc Si Punct!

Ea ma iubeste, ea ma`ntelege! Ea e sora mea si mi`o dovedeste! Te iubesccc "

| andreea_5200 a răspuns:

Sangele apa nu se face, sora tot la sora trage. cate rele ar fi pe lume sora ta tot sora ramane :X.t iOubesC!

| dennydenisa a răspuns:

Stiu