| me_3496 a întrebat:

As dori statusuri/citate frumoase, speciale. Funda pentru cele mai frumoase si pentru cele mai multe.happy

3 răspunsuri:
| Alycaaaa a răspuns:

Visez cu ochii deschisi la o lume mai buna.ramane doar visul ca lumea toata e nebuna.e un cosmar.in mintea mea altă lume`mi creez.viata merge inainte dar continui sa visez
daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite`o dpa putin timp...zambeste si e dulce!
am o gramada de defecte.stiu nu oblig si nici n-am obligat pe nimeni sa ma accepte
Poti sa fi frumos cat zece daca n-ai talent esti rece
parfumul meu in bluza ta si stikuk meu de viata in mintea ta. vei cauta privirea mea in fiecare'ea' din viata ta
Nu e in toate mintile e doar in mintea ya iubeste`o pana mori! o fata ca ea nu gasesti de doua ori
dau rime coerente...te ard la sentimente.tsi se pare un miraj...fac ce fac si te scot din peisaj\
merg incet inspir talent c-am venit din occident ca sa strig in gura mare"copia" n-are valoare!

| Alycaaaa a răspuns:

Daca mai vr http://irninis_mare_sic.hi5.com hi5'ul meu

| Kyuubimon a răspuns:

1. "Timiditatea – un defect al oamenilor mari, tupeul – defectul oamenilor mici." (Maurice Coyaud)
2. "Nu voi fi un om obișnuit, pentru ca am dreptul să fiu extraordinar." (Peter O’Toole)
3. "Dă-i copilului tot ce cere atunci când vrea el, așa vei face din el un om care aproape sigur nu va respecta legea când va fi mare." (J. Edgar Hoover)
4. "Egoismul este pur și simplu un alt nume dat voinței." (Jerome K. Jerome)
5. "De cele mai multe ori ceea ce numim noi fericire e ceea ce nu cunoaștem." (Anatole France)
6. "Ca să înțelegi că ești prost trebuie totuși să-ți meargă mintea." (Georges Brassens)
7. "Viața poate fi înțeleasă numai privind înapoi, dar trebuie trăită privind înainte." (Kirkegaard)
8. "Este de o mie de ori mai bine să fii optimist și să te înșeli, decât să fii pesimist și să ai dreptate." (Jack Penn)
9. "Toata lumea se plânge că nu are memorie, dar nimeni nu se vaită că nu are logică." (La Rochefoucault)
10. "Toți trăim sub același cer, dar nu toți avem același orizont." (Konrad Adenauer)
11. "Deoarece lunea aceasta pică într-o marți din ziua de miercuri, întâlnirea noastră săptămânală de joi va avea loc vineri, sâmbăta aceasta, pentru că duminica e zi liberă." (Red Skelton, anunț premiat de New York Times)
12. "Oamenii sunt ca vinurile. Cu timpul, fie devin din ce în ce mai buni, fie se transformă in oțet." (Papa Ioan al XXIII-lea)
13. "Mulți indivizi din societatea modernă sunt ca barcagii: trag la vâsle dar stau cu spatele la viitor." (Henry Coandă)
14. "E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales că toată lumea vrea să stea la umbră." (Jules Renard)
15. "Să fii liber nu înseamnă sa faci tot ce vrei, ci să știi că poți să vrei." (Jean Paul Sartre)
16. "Eficiența este cea mai inteligentă formă de lene." (David Dunham)
17. "Dacă ai impresia că educația e scumpă, atunci încearcă să vezi cum e ignoranța." (Andy McIntyre)
18. "Memoria schimbă culoarea amintirilor." (Jacques Bainville)
19. ‘Nimic nu este mai scump decât ceea ce primești pe gratis." (proverb japonez)
20. "Inteligenții se împart în două: buni și răi. Proștii se împart în una: răi." (G. Ibraileanu)
21. "Când muncești, joacă-te. Munca, dacă este o datorie, te ucide." (Max Jacob)
22. "Când statul nu plătește profesorii, copii sunt cei care vor plăti." (Guy Bedos)
23. "Cu cât regula e mai strictă, cu atât capul care a conceput-o e mai prost." (Jean de la Bruyere)
24. "Analfabetul viitorului nu va mai fi cel care nu știe să citească, ci cel care nu știe să înțeleagă." (Alvin Toffler)
25. "E bine să ai putere, dar e și mai bine să n-ai nevoie de putere." (Gandhi)
26. "Prea multe informații îți crează impresia de vid." (Jean Pierre April)
27. "Dacă ar trebui să ne gândim la tot norocul pe care l-am avut fără sa-l merităm, n-am îndrăzni să ne plângem de nenoroc." (Jules Renard)
28. "Talentul este un subțirel izvor de munte. Trebuie să-i sapi calea în piatră și să-l captezi cu înaltă osteneală." (Gala Galaction)
29. "Nu te teme de clipă! așa cântă glasul eternității". (Rabindranath Tagore)
30. "Ochi pentru ochi, și lumea va deveni oarbă." (Mahatma Gandhi)