| Anonim_8428 a întrebat:

Ceva status despre vara/summer...merci:*

2 răspunsuri:
| Deny1333 a răspuns:

E loc sub soare pentru toată lumea. Mai ales că toată lumea vrea să stea la umbră.

Înţelege că nu vreau doar o relaţie de-o vară. Că inima nu-mi bate doar când e frumos afară.

Atmosfera e ciudată, când bei apă plată. Anii în care dormi puţin, dar iubeşti şi râzi din plin.

Şterge-ţi lacrima, nu vreau păreri de rău. Soare va fi, pentru noi mereu!; x

"Ah, vara, ce mare putere ai in a ne face sa suferim si sa ne placa asta." - Russel Baker

"Noaptea de vara este asemeni perfectiunii unui gand." - Wallace Stevens

Am căutat câteva statusuri despre vară sau legate de acest anotimp. Sper să-ţi fie de folos happy

| Chryssuu a răspuns:

Saluthappy

■Inainte sa plec vreau sa stii ceva:. arunca pozele cu mine si sa nu’ti fie dor.ca n-are de cine
■Esti patetic si tu stii.nu mai cred in jucarii.tu mereu crezi ca pun botu’.hai c’o faci pe idiotul
■Prea tarziu pentru regrete…pentru lacrimi …Viata merge inainte, cu sau fara prea multe cuvinte!
■Am o vorba de la tata. intr-o zi se-ntoarce roata
■Am o tehnika speciala. stiu exact cum sa te bag an boala. sa te’nec an parfum si sa ma vezi printre baloane de sapun
■Nu-mi pasa ca ma sting ujor asteptamnd.nisip purtat.de vant.doar lacrimi mi-ai lasat si un suflet pierdut.sa-mi tsina de urat.
■I need you here wherever you are …I need you now to take me so far!
■Chiar dacă în spatele unui vis se poate ascunde un coşmar…nu uita să crezi în tine şi toate problemele încet dispar
■Fericirea este gaura cheii prin care tragi cu ochiul la ceea ce numai visul poate atinge
■Sunt inofensivă, dar gândul meu e criminal
■După bărbat şi autobuz să nu alergi niciodată. că după o jumătate de oră vine altu
■Let me feel it, i wanna touch your skin.let me kiss it, i wanna taste the sin
■Viciul dăunează doar dacă nu iţi face plăcere!■Your love is burning like the sun in july
■Un zâmbet nu costä nimic, dar ofera multe.
■Prietenii ramân prieteni. Cei care nu ramân … înseamna ca n-au fost
■Lucrurile pe care nu le spui, se pierd…nu-i pacat!?
■Cu timpul vei vedea ca desi te simti fericit cu cei care iti sunt imprejur.iti vor lipsi teribil cei care mai ieri erau cu tine si acum s-au dus si numai sunt.
■Emergency?! I just killed my boyfriend
■Let’s go fishing for a dream
■Ai fost un prost, îl întrerupse fata. Nu trebuia sa visezi, trebuia s-o iubesti.
■DND. Număr o bilă din doi în doi. Când vreau să scot rădăcina pătrată din ea, te chem şi pe tine.
■Chuck Norris poate sa dea foc la furnici cu lupa. Noaptea!
■Cine vrea plictiseala?…. o dau gratis!
■Si marmota invelea marijuana in lenjerie intima sa poata trece granita.
■Chestia haioasa la acest status este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit
■De treci codrii de arama nu te costa nici un ban de treci pragul de la crama dai salariul pe un an…
■Femeile nu vor fi niciodata la fel de stralucitoare in cariera precum barbatii, pentru ca nu au neveste care sa le sfatuiasca
■Cel care zambeste atunci cand ii merge prost a gasit deja pe cine sa dea vina
■Daca vrei sa vorbesti cu mine? 1 leu
■Exista 2 tipuri de oameni in lumea asta:Eu si Restul.
■Azi m-am dus si eu la biserica. Cand ma uit la cucoana de langa mine.isi aprindea tigara. Doamne! sa scap berea din mana nu alta
■Pe usa scria "Femei", si cand am intrat erau numai WC-uri
■Ma uit la luna… te vad pe tine…. ma uit la soare…. te vad pe tine…. ma uit in departare…. te vad pe tine…. DA da-te dracu din fata mea odata!
■M-am gandit la statusu asta toata ziua
■Ne pare rau pentru inconvenient dar nu ai acces la acest utilizator de messenger
■Acuma m-am trezit! Pa, merg sa ma culc. mai vorbim
■Poimaine se implinesc 2 zile de cand nu mai fumez… asta da vointa
■NU FURATI! Parlamentarii nu suporta concurent
■Eu le stiu pe toate… da-s maritate
■Join the dark side ……. we have cookies
■Doctorul mi-a spus ca sunt nebun…. dar vocile din cap zic ca nu e adevarat
■Bate si ti se va deschide… proces penal
■Salvati energia, dormiti la scoala
■Vand Pitbull. Mananca orice si ii plac foarte mult copiii
■Angajez Clown. Rog seriozitate!
■O femeie trebuie sa faca 70 de lucruri… 69 si cartofi prajiti
■Eu sunt negru ca piperu ma iubeste tot cartieru
■Daca nu ma gasesti la paine, cauta-ma la oua
■Fetele imi bat in geam… si n-aud. am termopan
■Mai bine taci si doar pari prost. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala
■Invisible to everyone! …. only loosers can see me
■Prea bun ca sa fiu Light
■Nu da buzz ca-mi blochezi calculatorul
■Astept sfarsitul lumii, DND. Poate nu ma asteapta el pe mine
■Nu-s momentan la tastatura, dar daca tipi foarte tare la monitor s-ar putea sa te aud
■Asa pisica tii cainele ocupat peste 20 soareci de lup secunde canar un arici idiot! acum citeste fara animale…
■Mananc.Nu tastez cu gura plina
■DND…nu-mi deranja messu
■Fac cinste…plateste vecinu
■Ma joc cu o grenada.Sh*t! Mi-a cazut cuiul pe jos.
■Busy – ultimul care m-a deranjat e inca in spital/ultimul care m-a deranjat e inca dat disparut
■BRB – plecat cu calul la benzinarie
■DND ma bronzez la lumanare

1. Iubirea este atunci când sufletul începe să cânte şi florile vieţii tale înfloresc singure.
2. Iubirea este elixirul vital, izvorul sănătăţii, al puterii şi al energiei pentru fiecare om.
3. Puterea celui cu adevărat puternic astfel se manifestă: să ştii că poţi distruge pe cineva, să n-o faci şi acela să nu ştie.
4. Înţelepciunea nu este produsul şcolarizării, ci al încercării de o viaţă pentru a o căpăta.
5.Bogat nu este acela care are cel mai mult, ci acela care se mulţumeşte cu cel mai puţin

1.Viata nu e decat o fuga de moarte, dar de fapt, fugind, ne indreptam spre ea.
2. Abia atunci cand voi muri…voi avea certitudinea ca am trait.
3.Viata trebuie respectata, atata timp cat te respecta si ea.
4.Viata este un nimic inestimabil intr-un intuneric primejdios.
5.Viata e scurta, iar daca nu putem sa o lungim, macar sa o facem lata

1.Cand ma gandesc, ca te gandesti, ca ma gandesc la tine, gandeste-te ca ma gandesc, ca te gandesti la mine.
2.Ai grija sa nu calci in cioburi ca te spargi in figuri.
3.Te iubesc si te ador…ca pe-o roata de tractor…
4.Grabeste-te incet daca vrei sa intarzii la timp.
5.Un prieten adevarat face cat 1000 de prieteni la distractie

6.Ma plictisesc… numar o bila in trei colturi…DND
7.Nu beau, nu fumez, nu ma droghez. un singur defect am – mint!
8.Voi radeti de mine ca sunt diferit, dar eu rad de voi ca sunteti toti la fel
9.Privesc cu duiosie soarele ce apune in fiecare dimineata.DND
10.Foaie verde, solzi de peste, uite prostu cum citeste!