| anonim_4396 a întrebat:

Cezar Petrescu a scris "Neghinita"?

15 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Parcă Barbu Ştefănescu Delavrancea...

| mcandr3y a răspuns:

Nu! Neginita a fost scris de Barbu Stefanescu Delavrancea!

| alexboy a răspuns:

Nu nu este cezar pe trescu autorul este anonim este din popor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca a gresit profesorul cand mi l-a dat in lista de lecturi.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine a fost neghinita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu...cine e scris asa nu cred ca stie prea bine de cine este scrisa Neghinita...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Neghinita a fost scris si de Cezar Petrescu, dar si de Barbu Stefanescu Delavrancea, in diferite metode!

| nusica a răspuns:

DA! DA! Cezar Petrescu a scris Neghinita,se gaseste pe la anticariate, e despre un baietel sarac, care traia in preajma unui castel al unor bogatasi.Nu mai raspundeti asa sigur daca nu va informati.Este scrisa de Cezar Petrescu in 1945

| Masterrrrr a răspuns:

Nu. "Neghinita" este scris de Barbu Stefanescu Delavreancea.winking

| Silvia_Dutu_1978 a răspuns:

Exista "Neghinita" scris de Cezar Petrescu si "Neghinita" scris de Barbu Stefanescu Delavrancea. Garantat!

| Daniela_Tudor_1971 a răspuns:

Cine poate sami de cartea Neghinita de Cezar Petrescu sau scriti povestea