| GodIsLove a întrebat:

Cine a tinut dieta cu castraveti?
Exemplu de meniu

Micul dejun:
- doua felii de paine prajita neagra cu gem;
- un bol de salata de castraveti;
- o cana de ceai fara zahar.

Pranzul poate fi format din:
- un ou cu paine prajita, un piept de pui cu o salata de castraveti.

Cina: un bol de salata de castraveti.

În cazul în care foamea isi face aparitia intre mese, este permis consumul de fructe si legume.

A tinut-o cineva? Sau una asemanatoare. Functioneaza?
Sau scrieti o dieta care v-a ajutat.

21 răspunsuri:
| trusk a răspuns:

Lasa dietele, fa sport!

Răspuns utilizator avertizat
| trusk a răspuns (pentru Smonalisa):

Mergeti fratilor la un nutritionist daca vrei dieta, nu mai bagati cacaturi in voi, sa va distrugeti stomacele si mai stiu eu ce.

Răspuns utilizator avertizat
| trusk a răspuns (pentru Smonalisa):

Nu, sportu ingrasa.

Răspuns utilizator avertizat
| GodIsLove explică (pentru Smonalisa):

Dieta asta nu era "pe toata viata", ci maxim 3 zile. Tocmai,pentru ca nu ii asiguri corpului tot ce are nevoie, doar cu meniul care l-am scris acolo. Sincer eu am mancat la mic dejun, exact ce scria acolo, si inca nu imi e foame. Cand merg la scoala, 6-7 ore nu mananc nimic, cat am cursuri. Diete nu prea tin, dar fac sport.Nu am mai scris,dar am un prgram in care fac sport. Da, ai nevoie de sport, pentru ca atunci nu elimini grasimea, ci muschii, daca nu faci nici un pic de sport.

Răspuns utilizator avertizat
| trusk a răspuns (pentru Smonalisa):

Cercetatorii britanici laughing?

Răspuns utilizator avertizat
| trusk a răspuns (pentru Smonalisa):

Cum pana mea sa asculti pe cineva care spune despre carbohidrati ca-s rai, pentru ca genereaza insulina? Tu gandesti ce scoti pe gura? Poti sa ai incredere in acest om, care nu are absolut niciun studiu intr-un domeniu legat de sanatate sau alimentatie, si nu a facut el niciun studiu, si doar vorbeste din burta?

Nu mai credeti copii, tot ce scrie pe internet, ca va omorati degeaba.

Răspuns utilizator avertizat
| trusk a răspuns (pentru Smonalisa):

Draga mea, eu am fost gras si asa am slabit, prin mers la nutritionist si sport happy Si degeaba a absolvit Harvard (fizica si jurnalism), daca el da sfaturi despre ce sa mancam. Intelegi?

Si el a publicat prima lucrarea cam in aceeasi perioada cu nasterea mea, daca era curioasa.

| trusk a răspuns (pentru Smonalisa):

PS: si mai bine e sa fii gras, decat diabetic happy

Răspuns utilizator avertizat
| trusk a răspuns (pentru Smonalisa):

E ultimul raspuns, ca mi-e cam clar ca nu stii ce vb, dar raspund doar de dragul intrebarii, ca sa lamuresc fata.

Am slabit pentru ca am facut sport si AM MANCAT (mai mult decat mancam inainte, de la doua mese pe zi, am ajuns la 3 + snackuri) ce m-am invoit cu nutritionistul. Si poate slabeam si fara sport, dar de la 106kg, la 90, as fi aratat ca un cuier cu piei puse la uscat.

Răspuns utilizator avertizat
| trusk a răspuns (pentru Smonalisa):

Am mancat de toate, dar echilibrat! Nu am renuntat la nimic, doar ca lucruri precum porcul, sau dulciurile le-am rarit. Si am trecut cu mancatul sanatos in prima parte a zilei, gen mic dejun imens, pranz sanatos, si seara doua felii de paine prajita cu lapte sau iaurt. Dar am mancat in continuare de toate, si nu am bagat numa castraveti murati in mine, sau am renuntat la carbo, sau mai stiu eu ce gogomanie.

| GodIsLove explică:

Ok.Puteati sa va contraziceti si pe privat.In fine, eu nu am zis ca nu fac sport, fac.Ideea ii ca eu rezist sa nu mananc din ora in ora, stomacul meu e obisnuit deja cu asta. Eu mancam foarte putin la micul dejun, si mai mancam apoi pe la 14.00 -15.00.Mi-am facut si un program de sport, ideea e ca voiam sa ttin aceasta dieta, 3 zile, nu zice nimeni ca apoi incepe iar cu Mc Donald's sau sa manance in continuu. Nu stiu cand a fost ultima data cand am mancat chips-uri, fast-food. Nu prea mananc asa ceva.