| MinecraftServer a întrebat:

Cine are de gand sa ma ajute, sa raspunda.Cine are de gand sa isi bata joc de mine, sa plece.
Am nevoie de o persoana care sa imi creeze un server Minecraft, in care sa aiba acces cu cei cu MinecraftSP sau Mineshafter. Spun de acum ca nu am nevoie de link-uri de pe youtube, nu vreau sfaturi gen : incearca Hamachi. Am incercat deja o groaza de metode dar nu am reusit. Cine crede ca ma poate ajuta, sa-si lase ID-ul de mess.
Scuzati categoria, vreau neaparat un server si stiu ca aceasta categorie este cea mai accesata.

3 răspunsuri:
| OsOcAr a răspuns:

Nu-i numai decat sa faci server prin hamachi sa mineshafter trebuie sa ai port deschis de aia la tine nu merge uite sietulhttp://2ip.ru/check-port/?port=25565 (e in rusa, incearca prin google chrome sa traduci)sau daca e verde inseamna ca e inchis daca rosu deschis

| rebecapascenco a răspuns:

Eu de foarte mult timpimi doresc sa impart un server cu mai multi jucatori nu in sensul ca eu stau si ei muncesc. Eu sunt foarte muncitoare in minecraft! Tai lemne, minez, construiesc case ( destul de frumoase) merg la lupta ( mai rar) gatesc ( pentru toata lumea) Singura problema este ca de cand mama mi-a instalat windows 8 nu ma mai lasa sa-l instalez nici pe el nici pe altele!
Daca mi-ar da cineva o idee foarte buna pentru a o convinge as face eu serverul!

| Creeper1234 a răspuns:

Incearca sa dezactivezi firewall-ul cat hostezi serverul.