| tine a întrebat:

Cine e David Beckham? si despre dînsul

Răspuns Câştigător
| Marinusik a răspuns:

David Robert Joseph Beckham, decorat cu Ordinul Imperiului Britanic (OBE), născut la 2 mai 1975, este un fotbalist profesionist englez, care în prezent joacă pentru L. A. Galaxy. Beckham apare în Topul 100 FIFA al celor mai mari fotbalişti în viaţă în viziunea marelui Pelé. De asemenea, Beckham a fost numit şi în topul "Time 100" pe anul 2004, al revistei „Time", top care cuprinde cele mai influente 100 de personalităţi din toată lumea. Este de asemenea o marcă publicitară globală.

5 răspunsuri:
| want2bMajestic a răspuns:

Este un oarecare fotbalist care a inceput sa dea cu stangul in dreptul. dar asa patesc toti.winking

| andi a răspuns:

Personal, nu l-am cunoscut, dar cauta pe google...

| Wtf9000 a răspuns:

David Robert Joseph Beckham, decorat cu Ordinul Imperiului Britanic (OBE), născut la 2 mai 1975, este un fotbalist profesionist englez, care în prezent joacă pentru L. A. Galaxy. Beckham apare în Topul 100 FIFA al celor mai mari fotbalişti în viaţă în viziunea marelui Pelé. De asemenea, Beckham a fost numit şi în topul "Time 100" pe anul 2004, al revistei „Time", top care cuprinde cele mai influente 100 de personalităţi din toată lumea. Este de asemenea o marcă publicitară globală.

Beckham este pe locul cinci în topul fotbaliştilor care au îmbrăcat de cele mai multe ori tricoul naţionalei engleze, a fost de două ori pe locul doi în cursa pentru trofeul "FIFA World Player Of The Year" în 1999 şi 2001, este singurul englez care a înscris la trei Cupe Mondiale diferite, şi cel de-al nouălea jucător din istoria Cupei Mondiale care a înscris de două ori din lovituri libere directe. A fost căpitanul naţionalei Angliei din 15 noiembrie 2000 pană în 2 iulie 2006.

Cariera lui Beckham a început când a semnat un contract de jucător profesionist de fotbal cu Manchester United FC, prima lui apariţie în prima echipă a clubului având loc în 1992, când avea 17 ani. În timpul cât a jucat la Manchester United a avut un rol foarte important în dominaţia pe care această echipă a impus-o în prima ligă engleză în anii 90 şi începutul anilor 2000, fiind esenţial în câştigarea triplei (campionat, cupa Angliei, Liga Campionilor) în 1999. A părăsit clubul şi a devenit al treilea jucător englez care a încheiat un contract cu Real Madrid în 2003, după Laurie Cunningham şi Steve McManaman.

În 2006, după eliminarea Angliei în sferturile de finală ale Cupei Mondiale din Germania, a renunţat la funcţia de căpitan al naţionalei. Locul său a fost luat de căpitanul lui Chelsea Londra, John Terry. Noul selecţioner al Angliei, Steve McClaren, a decis la 11 august 2006 să nu-l mai convoace pe Beckham la naţională.

În data de 10 ianuarie 2007, directorul sportiv al lui Real Madrid, Predrag Mijatovic, a anunţat că Beckham va părăsi clubul la mijlocul anului 2007. În 11 ianuarie 2007, Beckham a ajuns la un acord cu clubul Los Angeles Galaxy, din Major League Soccer, unde se va transfera după ce va expira actualul său contract cu Real Madrid, în data de 1 iulie 2007.

| sergiu25bc a răspuns:

Este 1 mare fotbalist, care a jucat recent si la AC milan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,
Stiu ca este un mare fotbalist (sau era :) ). Acum nu mai stiu ce "invarte". Este (a fost) casatorit cu o mare vedeta pentru prezentarea modei Victoria Beckham.
Acum, daca nu mai urmaresc ziarele de scandal, sau cele care se refera la sprotul rege, fotbalul, nu mai sunt la zi cu aceste informatii.
Te poti uita pe www.gsp.ro sau pe www.ziare.com si cauti ultimele noutati legate de David Beckham (daca intr-adevar scriu ceva despre el).
Mult succes!
Daniela