| MâţaD a întrebat:

Cine este la profil matematica-informatica intensiv engleza? vreau pareri, orar, testele acelea de admitere la profil pe intensiv engleza.MULTUMESC!happy

2 răspunsuri:
| Roxett a răspuns:

Pai faci mai multe ore de engleza pe saptamana (6 ore in clasa a noua), dai teza la engleza, faci istoria/geografia/civilizatia Angliei (in limba engleza). Testele sunt ok, poti sa le treci usor.

Succes!

| DarkBlue_5010 a răspuns:

Roxett, ce ai spus tu e bilingv. La intensiv engleza faci 4 ore de engleza pe saptamana, in rest totul e la fel. Iar cand am dat eu testul pentru a intra la intenriv, am avut la proba scrisa cateva exercitii, destul de usurele, iar la oral am primit un text, pe baza caruie trebuie sa raspundem la 5 intrebari, una constand in a ne spune opinia despre textul respectiv. Si la intensiv dai o teza in plus, adica la engleza pe langa matematica, romana, informatica si chimie biologie sau fizica.