| ymm a întrebat:

Cine imi poate da un site cu rezumatul LA MEDELENI vol.1sau chiar si povestirea big grin. dau funda; xbig grin

Răspuns Câştigător
| SweetySweet a răspuns:

Doi tarani salutara viitorul stapan al mosiei. Danut se opri in mijlocul drumului si se da drept un luptator. Baietelul erea licean in vacanta.Acesta se mandrea cu zmeul lui si abia astepta ocazia sa se duca afara. Doamna Deleanu, mama sa l-a luat pe Danut la gara. Ajunsi acolo baietelul nu-si mai lua ochii de la stalpul de telegraf.Acesta il zarii pe Domnul Deleanu, tatal sau si pe Olguta care a venit cu Monica.Copiii se sacaiau intruna.

Dupa un drum lung toti aseaptau masa. Danut o urmeaza pe Monica si se comporta si el frumos la masa. Dupa ce au terminat masa copiii se duc la culcare.Camera lui Danut erea langa cea a fetelor. Copiii se jucau de-a razboiul ruso-japonez, unul fiind amiralul Potemkin, iar altul amiralul Kami-mura. Tante Alice a ajutat-o pe Monica sa-si despacheteze lucrurile. Danut viseaza ca un sultan le fura pe Olguta si pe Monica, iar el le salveaza, dupa care cele doua fete ingenuncheaza si-i pupa mainile. Pe cele doua fete nu le mai i-a somnul. Olguta ii arata Monicai cele doua farfuriute cu dulceata.
funda?

1 răspuns:
| ymm explică:

Ms mult mult :*