| andrei_1403 a întrebat:

Cine imi poate traduce expresia:Invatatura este calea spre marele Necunoscut si Nestiut?(funda)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saluthappy
adica? Adica in alta limba?
Sau ce inseamna?
UIte cum ar veni:
"romana"big grinaca inveti normal ca o sa dispara necunoscutul si nestiutul.Cu cat inveti mai mult te apropii de necunoscut.Inveti mai multe si "nestiutul"nu o sa mai existe
Engleza:Wisdom is the way to the Great Unknown and Unknown
Franceza:La sagesse est la voie à la grande connue et inconnue
Italiana(desi cred ca am tradus cresit):Înţelepciunea este calea spre Marele Necunoscut
Germana:Weisheit ist der Weg zum Great Unknown
Cam doar atat pot sa iti traducwinking
Pa Pa

2 răspunsuri:
| tall a răspuns:

Expresia se refera la faptul ca invatand din ce in ce mai mult vom descoperi ca stim din ce in ce mai putin. Asta pentru ca descoperim noi si noi posibilitati si domenii care merita explorate. Sunt sigur ca asta inseamna si daca stai sa te gandesti un pic are sens.

| Galiutza a răspuns:

In ce limba?!big grin