| Noname4love a întrebat:

Cine imi poate zice niste statusuri dragute de dragoste terog...big grin

Răspuns Câştigător
| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

• Si in gand raman doar cateva amintiri.Si cand te gandesti la ele uneori uiti sa respiri Nu uita ca tu-ai ales sa te-ndepartezi Ti-am zis ca daca faci asta nu o sa ma mai vezi `!

HaI mAi LaSa FiGuRilE.TotuSi De UnDe'Ti ViN IdEiLe ? Nu Ma LuA Cu DOn'SoArA . StIi . Nu TiNe VrAJaLa

•Imi vine sa râd am impresia ca esti tâmpit.Ce naiba ti-am facut sa nu dormi linistit ?

[Iubitule,hainele si bijuteriile mi le cumpar singura !De la tine vreau doar Respect :-] ¦ ]"

•Sj E consjtient ca nu`mi face` bine ! Dhar orgoliul` lui e mai presus` d` iubire` ! .

Ai fost un prost, îl întrerupse fata. Nu trebuia sa visezi, trebuia s-o iubesti.

Poti sa incerci sa vopsesti cioara in alb , Tot nu-i porumbel ; La fel cum nici una nu va fi ce am fost EU pentru El ! :-x"

Dupa fostu`,vine altu`/Aceleasi gesturi si cuvinte/Tot ca inainte/Il crezi apoi iti dai seama ca minte/Si`n final e o alta poveste/Aceasi scenariu.alte
fetze!"

Ma intelegi sau incerci sa ma intelegi? Ca mi se rupe d ce crezi, d ce faci. in orice fel. Spune`mi daca nu intelegi si ti`o spun altfel !

Atac frontaL.verbaL.de oriCE feL.calc in picioare orice SufletzeL.nu se meriTa sa aSculti nimiQ.tOti au intereSe.asTa ziC.

• Crezi ca-mi pasa ce crezi ? Orcum nu te respect .ai un ambalaj misto , dar continutul e infect

"°º•♥Ai Grija De Tn Sau Mai Bn Ai Grija De Tarfa Ta Ai Grija De Ce`o Sa Faca, Q Cn Pleaca)) Ai Grija De Tarfa Ta Sa Te Doara Inima cand Te Uiti La Poza Mea Da'Te'N Sange ♥•º°"˜¨

Ca sunt invidiosi sau ca sunt mincinosi , In viata n'am nevoie de asemenea jegosi .De oameni care isi spun degeaba frati .Decat prieteni falsi ,prefer dusmani adevarati !

• Toti scot vorbe,n`au zero zero fapte . eu faq in jurul tau lumina...cand toti fac noapte

Ar fi interesant s` stii c` am s` spun s` nu`mi bat kpu`l, s` rezumam treaba uitandu`ne unu` la altuu

• Undva, candva, ai uitat s` simtsi, ai stiut s` mintsi, nu`i asa?

"Aiurea ma mint ca nu-mi pasa, Aiurea spun ca nu mai conteaza, Aiurea ma prefac ca sunt bine.Ce greu e sa invingi cand lupti cu tine!

Baieti ca tine gasesc peste tot . poti sa pleci . ma doare in cot . hai bye`bye . ramai cu bine . vezi ca intreaba curvele de tine

Incet-incet ne-am indepartat Si nu stiu care dintre noi a fost vinovatul principal.Acum realizezi ca ai gresit .Sms-uri peste sms-uri, deja m-am plictisit!

Esti prea orgolios sa ma ierti . Tu chiar vrei pentru totdeauna sa ma PIERZI ?

Vrei sa ma ai? .hmmm .scumpule alte vise mai ai?

Mo*ţi tai, cine stia ca esti cu alta ?

FraIeRe , EO nU iTzi SPuN ca altele : "Te rOg NU mA uiTa" eO iTZI zic "UiTA`MA DE Vei PoOtea

Ai grija cu mine nu-i asa Nu ma las convinsa de vrajeala ta Cum esti tu ,multi am vazut Si-au ramas doar cu-n sarut

Mă amuză băieţeii care se vaită că au suferit din dragoste ,Si că nenorocita dracului ce a îndrăznit să le facă.V-a rănit orgoliul, mă, nu sentimentele

Nu vreau sa suferi din cauza mea, asa ca mai bine ... (pleaca dracu'. am pe altul)

FrUmOaSa E sEaRa Pe CeRuL InStElAt.DaR...PrOaStA E FaTa cArE CrEdE`n BaIaT

Poate cine stie.maine pici in locul meu .nu de fiecare data.TE BUCURI SA FACIRAU!

Ce`am avut si ce`àm pierdut !

Unde scrie ca un vagabont n`are voie sa iubeasca ?;x

RaMaI CoPiLuL VeSeL InDiFeReNt De AdVeRsArI...K LuMeA e PrEa MiCa PeNtRu AtAtIa OaMeNi MaRi.

Nu plange ca te-am inshelat .zambeste ca te-am comparat .

Ce spui sunt numai vorbe in vant nu inteleg niciun cuvant .si cel mai bine ar fi sa pleci

Poate ca nu intelegi.nici eu nu inteleg.poate ca nu poti sa crezi.nici eu nu pot sa cred

Invata sa pretuiesti persoana care e langa tine la bine si la rau, care te iubeste si care tine la tine. pentru ca mai tarziu o vei pierde si va fi prea tarziu sai spui ceea ce simti pentru ea!

Cea kre il mananca pe tata d bani . e fetitsa lui d 14 ani

O fata desteapta saruta,nu iubeste .Asculta dar nu crede .si pleaca inainte de a fi parasita

Alege mai bine sa iei decat sa oferi.Alege mai bine sa frangi decat sa cuceresti

O fata desteapta saruta,nu iubeste .Asculta dar nu crede .si pleaca inainte de a fi parasita

Alege mai bine sa iei decat sa oferi.Alege mai bine sa frangi decat sa cuceresti

O suni.ea iti raspunde la vrajeala .prostule tu chiar nu`ti dai seama e tot cu ala de aseara

Un Copil ce a visath ca lumea lui e plina de culori ! ' happy .Ceasul se'nvarthe si nu'l potsi da inapoi'`! Shhh`t don't tell anyone ! sad.

SenZatsSia`e uniCaa`,do0za dE risSc e miCca`.ViCiul mEu impliCaa`d0ar placeRe si DependEntsSa psihiCaa`love struck

nu sunT singura in pLoOaie si vanT. am cei mai boOni prieTnei de pe pamanT.love struck

si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau da` si la bine nu se desparte de mine love struck

"love struck ♫♦ Ŧė Īůßëśč ♥♫ love struck"

"Adevarul,pur si simplu,este rareori pur si nu este niciodata simplu ."

.viata nu`i roz! [-x noi, o vopsim in verde! :X am pierdut tot , deci nu mai avem ce pierde!\:d/ noi nu bem de suparare, noi bem de sete! :X suntem la poarta iadului, si taiem bilete! .

Poate am aere in cap.asta e problema mea.nu poti sa ma suporiti.asta e problema ta.nu ma cunosti, nu comenta.ai grija de viata ta.nu de a mea!

Asa a fost mereu si nu se va schimba ceva, pentru ca nu au o viata-a lor, stau s-o comenteze pe-a mea; dar eu ma amuz si nici nu stiti cat ma bucur ca ei sunt soricei in ochii mei de vultur.

invata sa traiesti fara lacrimi,sa admiri cu indiferentza,sa suferi razand!sih numai atunci vei putea spune "stiu sa traiesc"

Fii intotdeauna ceea ce esti si daca ceea ce esti nu este de indeajuns pentru " cineva " inseamna ca acel " cineva " nu este indeajuns pentru tine

Ne leaga de prea mult timp prea multe n'ai cum sa le stergi dar incepi sa uiti tot ce'a fost mai frumos si gresesti

Te vedeam in fiecare zi era la fel

Aceleasi certuri fara scop si tel

Ramai asa cum esti acolo-n lumea ta

Nu vrei sa schimbi nimic atunci nu ma schimba

Sa iti dai seama ca a lipsit ceva

Atunci cand o sa vezi ca nu mai sunt in preajma ta.

ne deSpartim si p0ate e mai bine asa . de aCum tu potsi sa faci ce vrei cu viatsa ta . tu ai mintsit u ai gresit nu ti-ai dat seama nu te`ai gandit !

Mesaj adaugat ulterior:
tu ai crezut` ca drag0stea e un simplu j0c si de aceea in viatsa mea . nu o sa mai ai loc

Mesaj adaugat ulterior:
a cata 0ara . ar fi daCa eu te-as ierta ? . NU mai sup0rt . sa fiu eu jucaria ta

Vreau sa fie totu` ROZ, lumea sa nu mai abereze fara rost..."

Mai baiete nu ti-a zis nimeni nimic asa ca ciocu mic

De ce sa ma indragostesc?! Sa devin dependenta de un lucru ce`l pot pierde intr-o secunda?!

Imi navalesc in minte cuvinte ce imi spuneau: "Copilo ia aminte: Privirea Lui te minte"!

Copilul din poveste vede lumea altfel acum, dupa ce a plans atat, dupa cat a suferit,dupa toate intamplarile si dupa ce a acceptat ca visul s`a terminat

Nu`mi spune "ramas bun" . Priveste`ma`n ochi sa intelegi sentimentele pe care nu stiu sa ti le spun.

Au fost ganduri inecate in alcool.

A ramas o strada goal ape care tiu ca o sa te intorci.o imagine cu 2 prosti care nu vorbeau dar se iubeau  !

Ramai asa cum esti in lumea ta…nu vrei sa schimbi nimic.atunci nu ma schimba 

Unii se grabesc altii o iau lejer…fiecare stie ca versul iese din cartier . unii dau din umar dar altii stiu…ca daca nu pleaka azi maine e prea tarziu X: !

Miam bagat pl in vorbe si totul era perfect…gresir sau negesit.nu ma schimb.Promit !

• Si totzi ma`ntreaba ce s`a intamplat . le raspund scurt: "Nu ma intereseaza,l`am uitat .:-J
* Spui punct`. Dar Nu se termina Niciodata`! Pentru ca Te atrage ca nici O alta fata`!

.El.Ea.Nu stie ce vrea,si singura arma a lui este indiferenta.A mea poate este.Tot indiferenta,Dar jur ca ma voi schimba
Daca tu ai ales acest drum,Imi pare raw pentru tine,Te-am iubit,Si poate Te mai iubesc,DE ce imi oferi atata indiferenta mie?Mai pastreaza si pentru tine! Te Rog~!

Crezi ca rezolvi ceva cu indiferenta ta?Ar fi mai bine sa vorbesti cu mine,Nu sunt genu de :Mosu,Care scrie scrisori,Shi le primesc maine.Poimaine

Pe acestea leam ales eu de pe diferite siteuri
mi se par cele mai frumoase happy !
sper ca team ajutat pa :* !

2 răspunsuri:
| Noname4love explică:

Si ce usor e sa zambesti` cand ai incredere`n ceea ce esti`

Si o pisica devine tigroaica daca traieste in jungla

Si maine e o zi Si maine voi zambi Chiar daca mi`e greu Voi zambi mereu

Ca nimeni nu stie mai bine ca tine ce simti • Il iubesti doar pentru tine nu pentru parinti

De-ai privi adânc în ochii mei Ai vedea ce-nsemni pentru mine As renunta la toate pentru noi Nu pentru iubire

Uneori amintirile trebuiesc pastrate Insa cei mai multi se feresc sa faca asta.

Are o aura ce te-atrage Stie ca o placi De-aia nu te lasa-n pace E atat de tacuta Misterul iti provoaca o privire pierduta

Intotdeauna pregatita pentru raul care vine Intotdeauna fericita daca treaba merge bine

Am invatat sa respect ea respecta doar banii Eu am invatat sa lupt singura ea e zero fara tati si mami

Din cauza ta sunt fericita!

Mereu cu zambetul pe buze Nu se streseaza Nu prea o intereseaza ce urmeaza

E de ajuns sa am incredere in mine In ce pot sa fac ca sa fie bine Poate intr-o zi iti vei aminti Ca am avut grija de tine Macar o zi

Nimeni •Nu poate fi la fel ca tine! Tu imi dai incredere in mine!

Mereu vei cauta la o alta Ea Ceea ce adorai la mine candva

Vii Pleci Mi`e totuna O sa fie altu`n locu tau ntotdeauna

Ma inalt sa zbor Din nou Dar uit ca aripile le-am pierdut Cad si dau cu capu' de trecut Si doare iar Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •

"• N`ai sa poti pleca fara voia mea • Dar daca`ai sa pleci • Eu te voi urma •"

• Nu inghit in sec • Inghit in demisec • Urmatoarea lege o astept direct • Ma exprim sa intelegi mesaju` • Eu nu`s mata sa`mi cenzurez in fata ta limbaju •

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •

• Inca am suflet de copil • Care refuza sa creasca • Mi`e egal cu tot ce spune lumea asta proasta •

• Si cautai • CAutai • Te uitai in stanga • In dreapta • El nu era • Lacrimile nu se opreau • Dar acum? • De ce te prefaci ca nu-l mai placi? • Cand fardul ti s`a uscat pe obraz? •

• mi-as dori sa mai fiu fetita mica • Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante •

• Nu incerca sa fii a lor • Sunt multi care nu stiu ce vor • J` tine mereu deschisa o ureche • Sunt niste secrete • Doar intre fete

• Model de femeie care caute scanteie • Il parasesti pe fraier • Asta`i cea mai buna cheie •"

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •

• Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •

• Si poti sa`mi iei ce vreei • Cand am langa mine toti prietenii mei •

• mi-ai dat Doamne tot ce`i mai frumos nu se putea • mi-ai dat speranta s`o traiesc si`o traiesc prin ea •

• Respectu` este ceea ce primesti • Pentru ceea ce faci • Si o faci bine • Tu ma barfesti pe mine • Deci din respect ma pis` pe tine

Toti avem probleme • Conteaza cum le facem fata • Nu le da prea multa importanta • N`ai decat o viata •

• Am invatat sa suport • viata e grea • Dar nu suport un tradator • Asta-i boala mea •"

• Facem tot ce stim si nu ne oprim • Traim viata din plin • Facem ce stim •

• Nu visam mashini luxoase • Nici castele din povesti • Trezeste`te baiete • Q astea nu ne cuceresti! •"

• Pentru ca Ea nu m`a lasat niciodata la greu :* •"

• Peste toate trecem cu capul Sus • Ne avem una pe alta si asta`i mai Presus •

Cu tine in gand, stau noapte si zi, si nu stiu viata fara tine cum ar fi.

10 vieti de'as sta cu tine tot ar fi putine

• Esti locu'n care intotdeauna m-am intors • Tu ma aduci la normal cand sunt intoarsa pe dos •

| ioanaKevlar a răspuns:

"Greseala fatala a unui barbat este dragostea. Femeile slabesc inima."